Krejčíková se Siniakovou pořád válí, na Turnaji mistryň si zahrají o titul

Zdroj: profimedia.cz

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková pokračují ve skvělé jízdě na Turnaji mistryň. Přemožitelky nenašly ani v semifinále, když si poradily s dvojicí Melicharová/Schuursová 2:1 na sety. Čeká je tak bitva o titul proti dvojici, kterou už dokázaly jasně porazit v základní skupině.

Zápas pro české hráčky nezačal vůbec ideálně. Ve čtvrtém gamu prvního setu si prohrály své podání a tuto ztrátu nedokázaly do konce úvodní sady dohnat. Soupeřky tak šly do zaslouženého vedení 1:0.

Začátek následujícího setu ale tenistkám z České republiky vyšel výrazně lépe. Hned při první příležitosti vzaly soupeřkám podání a následně brejk potvrdily a šly do vedení 3:0. Melicharové se Schuursovou se sice podařilo v sedmém gamu brejknout český pár zpátky, ale následující dva gamy šly opět na stranu Češek.

​O vítězkách zápasu tak musel rozhodnout super tie-break. V něm se výrazně lépe dařilo českému týmu. Brzy šel do náskoku o čtyři body, který s přehledem držel až do samého konce. Díky výhře 10:6, tak Krejčíková se Siniakovou postupují do finále. V něm se utkají s dvojicí Hsiehová/Mertensová, se kterými si v základní skupině bez problémů poradily 6:3 6:1.