Tenis

Finále grandslamu už hrát nepotřebuji, říká Federer. Kdy se vrátí na kurty?

Finále grandslamu už hrát nepotřebuji, říká Federer. Kdy se vrátí na kurty?

V létě letošního roku Roger Federer oznámil, že musí podstoupit operaci kolene, čímž rozesmutnil své fanoušky. Znamenalo to totiž, že bude dvacetinásobný grandslamový vítěz několik měsíců mimo hru. Čtyřicetiletý tenista nyní v rozhovoru pro švýcarská média vyloučil, že stihne Australian Open. Ve vážném ohrožení je také jeho oblíbený Wimbledon.

Pro švýcarského tenistu by neúčast na travnatých londýnských kurtech byla velkým zklamáním. Aby také ne, když během své kariéry dokázal slavný Wimbledon vyhrát hned osmkrát. Pomalu se začíná smiřovat s variantou, že tento grandslamový turnaj bude v příštím roce bez něj. "Je pravda, že by bylo pro mě opravdu velké překvapení, kdybych si ve Wimbledonu zahrál," řekl čtyřicetiletý tenista, který se s letošním Wimbledonem rozloučil potupným kanárem, který ve čtvrtfinále schytal od Poláka Hurkacze.

Pokud k účasti ve Wimbledonu cítí ještě nějakou naději, tak turnaj u protinožců může s jistotou vyloučit už nyní. "Účast v Austrálii nepřipadá absolutně v úvahu. Bylo mi jasné už před operací, že si dám několikaměsíční pauzu," řekla bývalá světová jednička. 

Související obsah

​Federerova absence je zaviněna operací kolene, kterou za poslední dobu absolvoval už potřetí. Tentokrát se jednalo o problémy s meniskem, což si vyžaduje opravdu opatrné a rozvážné kroky.

A jaký je další plán Federerova návratu na kurty? Po novém roce by se mohl vrátit k běhání a na kurty by se rád dostal v březnu nebo dubnu, ale nijak zvlášť se tím nehodlá stresovat. "Jestli se vrátím v roce 2022 nebo 2023 je víceméně jedno. Už tolik nezáleží, jestli budu pokračovat ve čtyřiceti nebo jedenačtyřiceti letech. Nezhroutím se, pokud už si nikdy nezahraju finále grandslamu, ale mým velkým snem je, abych se ještě jednou vrátil," vyjádřil Federer své touhy.

Roger Federer v srpnu oslavil čtyřicáté narozeniny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události