Fotbal

Hvězda Barcelony chtěla jít dohola, ale táta jí to zakázal. Důvod vás pobaví

Hvězda Barcelony chtěla jít dohola, ale táta jí to zakázal. Důvod vás pobaví
Pedri v dresu Barcelony | Zdroj: Profimedia

Pedri patří mezi vycházející hvězdy španělského fotbalu. V pouhých osmnácti letech se v loňské sezoně probojoval do základní sestavy Barcelony a reprezentaci pomohl ke stříbrným medailím na olympijských hrách v Tokiu. Jeho velkým idolem je bývalý záložník Andrés Iniesta, po kterém chtěl dokonce převzít i sestřih, ale táta mu to u barbera zakázal.

Už od útlého věku je Pedri s legendárním hráčem Barcelony srovnáván. Především jeho cit pro míč a schopnost poslat spoluhráče geniální přihrávkou do vyložené šance imponuje většině fotbalových odborníků. Stejně tak tomu bylo i u Andrése Iniesty. 

Nejsou to ale pouze fotbalové schopnosti, kterými se chtěl Pedri Iniestovi podobat. "Šel jsem se s tátou ostříhat k barberovi a v televizi běžel zápas Barcelony," začal Pedri své vyprávění. "Požádal jsem barbera, aby mě ostříhal podle Andrése Iniesty, protože je to můj idol. Můj táta mi to ale zakázal, protože Iniesta byl plešatý," vypráví talentovaný záložník s úsměvem. 

Související obsah

​Pedriho fotbalové kvality před časem ocenil i sám Iniesta. "Je jasné, že Pedri má obrovský potenciál," řekl pro španělský deník Mundo Deportivo. "Věřím tomu, že je na správném místě, aby se rozvíjel a zlepšoval. Přeju mu to nejlepší a nejdůležitější je, že má na to klid, protože lidé vědí, že je mladý a má všechno před sebou," popisuje Iniesta.

"Jsem si jistý, že pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, jeho hvězda zazáří ještě více. Už nyní je rozdílovým hráčem, když přijde na hřiště. Užívá si míč a vůbec to nevypadá, že mu je teprve 18. Důležité je, že se nadále vyvíjí, protože je velkou budoucností pro Barcelonu," uzavřel Iniesta.

Momentálně je ale Pedri na marodce, protože se mu na konci září obnovilo zranění zadního stehenního svalu v utkání proti Benfice, když příliš uspěchal návrat na trávník. Po reprezentační přestávce by ale měl být novému trenérovi Xavimu Hernándezovi již k dispozici v městském derby proti Espanyolu.

Novým trenérem, který Pedriho v Barceloně povede, bude bývalý Iniestův spoluhráč a legenda katalánského klubu Xavi Hernández.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události