Hokej

Nejmenší muž NHL pravým univerzálem. Dal gól, asistoval a vyhrál i bitku

Hokejista Alex DeBrincat sice patří k nejmenším hokejistům v historii NHL, na ledě ale dokáže velké věci. Své schopnosti ukázal útočník Chicaga v posledním duelu proti Seattle Kraken, kde dal gól, asistenci a ještě se porval. Blackhawks nakonec zvítězili 4:2.

Alex DeBrincat měří jen 170 centimetrů a je nejmenším mužem současné NHL. I přes svou malou výšku ale patří mezi velice šikovné útočníky, kteří se navíc nebojí i pěstního souboje.

Své předpoklady naplno prokázal v duelu proti Seattlu. DeBrincat nejdříve připravil gól pro spoluhráče Setha Jonese. Následně ve druhé třetině po úniku přidal druhou trefu Blackhawks. Své představení završil ve třetí části, kdy se pustil do rvačky s Yannim Gourdem.

Související obsah

​Ve zmíněné bitce měl maličký forvard Chicaga opticky navrch, a dočkal se tak pochvaly od spoluhráčů. Na druhou stranu zmíněný centr Seattlu je jen o pět centimetrů vyšší.

Výkon Alexe DeBrincata, který gólem, asistencí a bitkou splnil tzv. hattrick Gordieho Howea byl klíčem k další výhře Chicaga. Blackhawks navíc zvítězili počtvrté v řadě. To Krakeni nevyhráli už pět zápasů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události