Motorsport

König má za sebou premiéru v superbicích. Po pádu přišlo zlepšení

König má za sebou premiéru v superbicích. Po pádu přišlo zlepšení
Oliver König Zdroj: Václav Duška jr.

Poprvé v kariéře zajel Oliver König ostrá kola na superbikové motorce. Úvodní trénink mu sice nevyšel, když upadl, ale ve druhém se znatelně zlepšil. Za vítězem zaostal o 4,6 sekundy a zaznamenal tak výrazný progres.

Na okruhu v Indonésii odjel při prvním tréninku König šest kol a následoval pád. "Doteď nevím, jak se mi to stalo. Prostě jsem najednou ležel na zemi, cítil jsem se jako blbec. To nebylo vůbec dobré," byl smutný König, který jel na Kawasaki ZX-10RR.

"Na pád jsme nepřišli ani z dat. Nepoužíval jsem v tu dobu plyn ani brzdu. Asi to bylo špatně zvolenou pneumatikou. Nevím," přemýšlel jezdec, který dostal pozvánku do nejvyšší kategorie od týmu Pedercini Racing.

"Myslím, že se na mě ostatní koukali trochu skrz prsty, protože jsem mladý a v prvním tréninku jsem na ně neudělal dobrý dojem. To ve druhém se to už zlepšilo a snad mě budou závodníci už trochu lépe brát," prozradil König, který se ve druhém tréninku výrazně zlepšil.

Související obsah

"Nakonec jsem to zakončil se ztrátou 4,6 vteřiny a zlepšením pěti sekund oproti prvnímu tréninku. To mě těší. Ztráta je sice velká, ale prostor pro zlepšení tam pořád je. Vím o rezervách, které musím odstranit," ví závodník, který sezonu strávil v nejslabší kubatuře Supersport 300.

"Nejvíce se mi líbí elektronika, jak funguje. Můžu přidat plyn a trakce si to pobere. A ten výkon je parádní. Jsem nadšený z celkového projevu motorky. Mám úsměv od ucha k uchu, je to motorka pro velké kluky," byl nadšený König, jenž letos dojel na stupních vítězů při závodech v Mostě.

V sobotu je na programu kvalifikace a následně závod. Ten můžete živě sledovat od 8:00 na Nova Sport 1 a Voyo.

Český závodník dojel při závodech v Mostě na stupních vítězů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6