Motorsport

König na debut mezi superbiky čeká. První závod byl odložen

Český motocyklový závodník Oliver König si musí na závodní premiéru mezi superbiky počkat. První dlouhý závod v Indonésii byl odložen kvůli hustému dešti s hromobitím. Jezdci v sobotu zvládli odjet pouze kvalifikaci.

Mladý závodník byl v superpole na posledním 18. místě. Na předposledního závodníka ztratil šest desetin sekundy. Kvalifikaci ovládl lídr seriálu Toprak Razgatlioglu. Ten 19letého Čecha porazil o tři sekundy.

Jak již bylo zmíněno, dlouhý závod se kvůli hustému dešti odložil a oba dva se tak pojedou až v neděli. Z klasického programu tak vypadl sprint, který se tradičně jezdí před druhým dlouhým závodem.

​Během prvního závodu už může být definitivně rozhodnuto o titulu v královské kubatuře, jelikož Razgatlioglu má před Britem Jonathanem Reou náskok 30 bodů.

Oliver König zakončil sezonu v Supersportech 300 na osmém místě:

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6