Další sporty

Vlhová v Levi vyhrála a má čtvrtého soba do stáda, Dubovská skončila třináctá

Vlhová v Levi vyhrála a má čtvrtého soba do stáda, Dubovská skončila třináctá
Zdroj: profimedia.cz

Slovenská šampiona Petra Vlhová vyhrála úvodní slalom Světového poháru ve finském Levi. A dle tradice za vítězství dostala roztomilé mládě soba. Česká lyžařka Martina Dubovská do olympijské sezóny vstoupila 13. místem.

Úřadující šampionka byla nejrychlejší v obou kolech, a kromě prvního letošního vítězství. Tím si od pořadatelů dle tradice od roku 2013 vysloužila sobí mládě. “Tentokrát ho pojmenuji asi Michal po příteli, který tu je semnou,“ prozradila slovenská lyžařka jméno jejího již čtvrtého soba.

Když Vlhová vyhrála slalom v Levi poprvé, pojmenovala soba Igor po tátovi. Poté přišla na řadu Pepi a Lujza. Vítězové si zvířata samozřejmě nenechávají. Po pojmenování putují sobi na nedalekou farmu, kde je o ně dobře postaráno. Čtvrtým vítězstvím dorovnala rekord Američanky Mikaely Shiffrinové (+ 0,31), která usilovala už o 46. slalomové vítězství v kariéře, čímž by dorovnala rekord výher v jedné disciplíně Švéda Ingemara Stenmarka a která dojela druhá. Třetí skončila Němka Duerrová (+0,84).

 Podívejte se na rozhovor s Petrou Vlhovou, krátce poté, co se stala absolutní vítězkou minulé sezony:

​Martina Dubovská na své oblíbené trati dojela třináctá (+2,40). Druhá Češka Gabriela Capová se do druhé jízdy nekvalifikovala a skončila celkově na 46. místě.  V neděli 21. listopadu je na programu druhý závod.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události