Fotbal

Útočník Agüero ukončí kariéru. Na vině jsou problémy se srdcem

Útočník Agüero ukončí kariéru. Na vině jsou problémy se srdcem
Fotbalista Sergio Agüero. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový útočník Sergio Agüero ukončí kariéru. Důležité rozhodnutí se chystá oficiálně oznámit příští týden na tiskové konferenci. Důvodem jeho odchodu do fotbalového "důchodu" jsou problémy se srdcem, které vyplavaly na povrch poté, co hráč Barcelony kvůli bolesti na hrudi střídal v říjnovém zápase s Alavésem už ve 41. minutě. Lékaři u něj poté zjistili maligní arytmii a doporučili mu konec s profesionálním fotbalem.

Na konci října musel v zápase španělské ligy proti Alavésu předčasně střídat už ve 41. minutě kvůli bolesti na hrudníku. Argentinský útočník Sergio Agüero následně prodělal řadu vyšetření a nakonec si musel vyslechnout nepříjemnou zprávu. Lékaři u něj totiž zjistili maligní arytmii a doporučili skončit s fotbalem. Barcelona, kde třiatřicetiletý forvard působí od léta, původně informovala, že si její klenot dá tříměsíční pauzu. 

Související obsah

​Teď však nejlepší snajpr historie Manchesteru City, v jehož dresu spoustu let nastupoval před příchodem do Katalánska, udělal zásadní rozhodnutí. Na příští týden prý svolá tiskovou konferenci, na které oficiálně oznámí konec profesionální kariéry. Na sociálních sítích už se objevilo mnoho projevů podpory i lítosti nad tím, jakým způsobem věhlasný útočník končí.

V létě přestoupil Sergio Agüero do Barcelony, teď bude muset skončit s kariérou:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události