Pastrňák s Noskem bodově pomohli k výhře Bostonu, Nečas rozhodl na ledě LA

Zdroj: profimedia.cz

NHL v noci přinesla hned dvanáct utkání a čeští hokejisté se činili. David Pastrňák a Martin Nečas bodově pomohli k výhře Bostonu nad Philadelphií 2:5 a Martin Nečas vystřelil další výhru Caroliny. Jan Rutta se sice stal třetí hvězdou utkání Tampy Bay a New Jersey Devils, ale jeho dva body na výhru nestačily.

Ještě před sobotní půlnocí se Carolina postavila Los Angeles a utkání rozhodoval český hokejista Martin Nečas. Vteřiny před druhou přestávkou za stavu 4:4 vyrazil osamocený do útočného pásma, kličkou obešel obránce, protáhl se před Petersena a vítězným gólem zařídil Carolině už čtvrtou výhru v řadě.

Podívejte se na parádní akci v podání Martina Nečase:

Gólem z české hokejky začalo také utkání Tampy s Devils. Už v 6. minutě poslal obhájce titulu do vedení Jan Rutta. Ve druhé třetině si připsal také asistenci, když k brance pomohl Victoru Hedmanovi. Dva kanadské body českého obránce ani ocenění třetí hvězdy zápasu však Tampě nepomohlo a New Jersey podlehla 3:5.

Dva kanadské body si tentokrát připsal také hvězdný David Pastrňák proti Philadelphii. Ve druhé třetině byl u akce, kterou zakončoval Forbort a v 53. minutě Jonese propálil sám, když upravil na konečný stav 5:2. Dvěma kanadskými body se dotáhl na Jakuba Voráčka a společně jsou s patnácti body nejproduktivnějšími Čechy letošní sezóny. Blýskl se také Pastrňákův spoluhráč Tomáš Nosek, ten jako první otevřel skóre, když v 19. minutě poslal Boston do vedení 1:0.

Výsledky NHL:

LA Kings – Carolina Hurricanes 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)
Branky: 5. B. Lizotte (B. Lemieux, Edler), 13. A. Kempe (Edler, Kopitar), 30. A. Kempe, 38. B. Lemieux (M. Roy) – 3. Jarvis (Aho, A. DeAngelo), 5. Stepan (Martinook, Skjei), 27. Aho (A. Svečnikov, F. Andersen), 32. Kotkaniemi (Stepan, Slavin), 40. Martin Nečas (Niederreiter, J. Staal)

Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils: 3:5