Motorsport

Sébastien Ogier vyhrál rallye v Monze a poosmé slaví titul mistra světa

Sébastien Ogier slaví osmý titul mistra světa Zdroj: Profimedia

Francouz Sébastien Ogier se stal poosmé v kariéře mistrem světa v rallye. O triumf ho v závěrečném podniku sezony v Itálii mohl připravit jen týmový kolega Elfyn Evans, který ale skončil o sedm sekund druhý a Ogier tak mohl slavit.

Rodák z Gapu vedl šampionát po 11 závodech s náskokem 17 bodů. Bylo tak jasné, že mu v Monze stačí dojet do třetího místa. Ale vedl si daleko lépe. Úvodní páteční etapu sice vyhrál o 1,4 sekundy Evans, ale po sobotě už byl v čele Ogier.

O svém celkovém triumfu definitivně rozhodl závodník Toyoty v poslední rychlostní zkoušce, kterou vyhrál a nakonec poslední podnik letošní sezony ovládl s náskokem sedmi sekund.