Hokej

Islanders pokřtili novou arénu. Slavnostní chvíli pokazila porážka

Sobotní noc byla pro hokejové Islanders velmi speciální. Newyorský celek totiž nastoupil do zápasu proti Calgary ve své zbrusu nové hale. Na UBS Arenu Ostrované čekali několik let a teď se konečně dočkali. Fanoušky mohlo mrzet jen to, že se "křest“ nepovedl podle představ. Triumf totiž urval celek Flames.

Sérii přípravných zápasů odehráli hokejisté New York Islanders ve "vyhnanství" v Bridgeportu, kde obvykle nastupuje jejich farmářský tým z AHL. Nový ročník NHL navíc začali třináctizápasovou šňůrou venkovních duelů.

Důvodem bylo dokončení nové arény, jejíž stavba probíhala několik let a stála přibližně 22,5 miliardy korun. Hokejový svatostánek vznikl v newyorském Belmont Parku a pojme až sedmnáct tisíc diváků. 

19. listopadu se pak zbrusu nová USB Arena oficiálně otevřela, 20. listopadu ji pokřtili fanoušci i hráči Islanders prvním zápasem. V něm přivítali Calgary a jedinou kaňkou se stal fakt, že svůj zápas s Calgary prohráli 5:2.

Související obsah

Místo ze tří bodů se tak radovali alespoň z parádní akce. ​"Bylo to skvělé. Naši fanoušci si zaslouží takový domov, jako je tenhle. Je to neuvěřitelná budova," řekl útočník Kyle Palmieri na klubovém webu. "Atmosféra byla elektrizující. Fanoušci nám ukázali, že jsou nadšení z nás i z toho, že tu mohou být," dodal.

Slavnostní podvečer začal už v pět odpoledne, kdy do haly začaly proudit davy příznivců. Všichni se smáli, objímali a plakali, když novou halu prozkoumávali. Klubové legendy a Clark Gillies rozdávali autogramy a John Tonelli a Bobby Nystrom potom obstarali ceremoniál k prvnímu slavnostnímu buly.

"Je to velké, máme teď domov," neskrýval nadšení Scott Mayfield. Byl to zkrátka velký svátek.

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události