Zverev podruhé vyhrál Turnaj mistrů. Medveděva porazil ve dvou setech

Alexander Zverev s trofejí pro vítěze Turnaje mistrů Zdroj: Profimedia

Německý tenista Alexander Zverev podruhé v kariéře ovládl Turnaj mistrů. Ve finálovém duelu porazil Rusa Daniila Medveděva ve dvou setech dvakrát 6:4.

​Druhý set měl podobný průběh. Opět rozhodla jediná ztráta podání. O to přišel Medveděv hned v prvním gemu druhého setu. Ani v druhé sadě Zverev o svůj servis nepřišel a získal ho tak v poměru 6:4. Světová dvojka tak na Turnaji mistrů padla po devíti vítězstvích.

Zverev tak v Turíně navázal na svůj triumf z Turnaje mistrů z roku 2018 a letos získal šestý titul. Nikdo v této sezoně nezískal víc.

"Nevím, jestli to dneska byl perfektní zápas, ale byl opravdu skvělý. Věděl jsem, že musím předvést jeden z nejlepších výkonů, protože pětkrát v řadě jsem s ním prohrál a já věděl, že to nebude vůbec jednoduché," prohlásil Zverev po zápase. Vítěz letošních olympijských her se stal vůbec prvním hráčem od roku 1990, který na Turnaji mistrů porazil světovou jedničku i dvojku. Naposledy se to povedlo Andre Agassimu.

"Není nic lepšího než ukončit sezonu vítězstvím na Turnaji mistrů. Ale teď už se strašně těším na příští rok a uvidíme, co se stane," řekl Zverev.

"Gratuluju Sašovi. Není to jednoduché hrát finále proti někomu, s kým jste prohráli ve skupině. Ale on už to podruhé zvládl a dnes hrál opravdu skvěle," pogratuloval Medveděv svému soupeři.

Zverev letos ovládl i tenisové Masters v Cincinnati:

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.