Real nedal Granadě šanci, vysokou výhru zapsaly i Getafe a Real Betis

Madridský Real se ve 14. kole španělské fotbalové ligy představil na hřišti Granady a venkovní zápas dokázal vyhrát. Bílý balet si nejprve vypracoval tříbrankové vedení, domácí ale díky trefě Suáreze snížili. Poslední slovo však měli opět Madridští, kteří nakonec vyhráli 4:1. Pro Cádizu uspělo i Getafe, jež rozstřílelo Cádiz čtyřmi trefami. Večer se hrál ještě duel Realu Sociedad s Valencií, který skončil bezbrankovou remízou.

Fanoušci se mohli ve španělské lize radovat z celé řady branek, které padly v zápasech 14. kola. Getafe nedalo Cádizu žádnou šanci a rozdrtilo svého soupeře výsledkem 4:0.

​Uspěl také lídr tabulky Real Madrid. Ten vyrazil na půdu Granady a už po prvním poločase vedl díky Asensiovi a Nacho Fernándezovi 2:0. Podobně načali i druhý poločas, v němž zvýšili vedení na 3:0. Granada sice snížila, poslední slovo však měli opět hráči Bílého baletu a nakonec zvítězili 4:1.

Real Betis si vyšlápl na Elche, když soupeři nastřílel tři branky. Jednou skóroval z penalty. Večer se hrál ještě duel mezi Realem Sociedad a Valencií. Zápas, jenž byl chudý na gólové šance, nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Sestřih ze zápasu Real Sociedad - Valencia FC:

Výsledky 14. kola španělské ligy:

Getafe – Cádiz 4:0 (1:0)
Branky: 7. Olivera, 60. Cuenca, 81. Ünal, 90+4. Jaime Mata

Granada – Real Madrid 1:4 (1:2)
Branky: 34. Suárez – 19. Asensio, 25. Nacho Fernández, 57. Vinícius Júnior, 76. F. Mendy

Elche – Real Betis 0:3 (0:3)
Branky: 12. Juanmi, 24. José (pen.), 27. Fékir

Real Sociedad – Valencia FC 0:0 (0:0)

TN.CZ

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6