Další sporty

Sagan se kaje za napadení policisty: Už nikdy to neudělám

Sagan se kaje za napadení policisty: Už nikdy to neudělám
Zdroj: Profimedia

Trvalo to déle než půl roku, ale nakonec na slovenského cyklistu Petra Sagana prasknul jeho dubnový průšvih. Tehdy v Monaku napadl policistu, když byl opilý. Po zveřejnění v médiích populární Slovák rychle zareagoval a veřejně se za svůj čin omluvil.

"Vzhledem k tomu, že se dnes objevily zprávy o noci 25. dubna, bych rád využil této příležitosti a co nejupřímněji se omluvil," napsal Sagan anglicky a francouzsky na své sociální sítě.

"Byla to ošklivá zkušenost, která mě donutila hluboce přemýšlet a vzít si cenné ponaučení. Opravdu se omlouvám za ten incident, který se už nikdy nebude opakovat," zakončil svou omluvu sedminásobný vítěz bodovací soutěže Tour de France.

https://www.instagram.com/p/CWlLd75ol9e/?utm_source=ig_web_copy_link

Zpráva o překročení zákona ze strany slovenského cyklisty se objevila dlouhých sedm měsíců po samotném činu. Sagan tehdy jel opilý autem na místě spolujezdce se svým bratrem. Když je zastavila policie, úspěšný sportovec napadl ochránce zákona a poranil mu ruku.

Související obsah

Na policejní stanici si poté prý incident vůbec nepamatoval, ale později své chování vysvětloval tím, že si pod vlivem alkoholu myslel, že bude proti své vůli naočkován proti koronaviru. V Monaku za napadení policisty a porušení zákazu vycházení dostal pokutu ve výši 130 tisíc korun.

Peter Sagan letos Tour de France nedokončil, mohl za to pád ze třetí etapy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události