Peter Sagan napadl policistu. Cyklista trpěl paranoiou

Cyklista Peter Sagan Zdroj: Profimedia

Úspěšný slovenský cyklista Peter Sagan musel zaplatit pokutu 5 100 eur (130 tisíc korun) za to, že porušil zákaz vycházení a fyzicky napadl policistu. Během toho byl dokonce pod vlivem alkoholu a při výslechu na policejní stanici si nic nepamatoval. Myslel si totiž, že jej strážce zákona chce naočkovat proti covidu-19.

Jedná se o incident, který se stal v Monaku před sedmi měsíci, ale světlo světa spatřil až nyní. Informoval o něm místní deník Nice-Matin a také slovenský portál deníku Sme. Stalo se to 25. dubna, kdy policie zastavila auto, ve kterém seděli bratři Saganovi, přičemž Juraj, starší z nich, vozidlo řídil.

Policisté posádce auta nařídili, ať vystoupí. Slavnější z bratrů následně upadl do paranoie. Myslel si, že ho chtějí muži v uniformách očkovat a začal se bránit. Alespoň takto své jednání poté zdůvodnil. Podle zmíněného francouzského média se Sagan choval jako blázen.

​K tomuto incidentu došlo dva měsíce poté, co Sagan nemoc covid-19 překonal. Lékaři mu následně doporučovali, aby se očkovat nenechal a aby tak učinil až po šesti měsících. Za svůj čin se poté omluvil a zaplatil pokutu 5 100 eur (130 tisíc korun), přičemž 5 000 eur bylo za napadení policisty a 100 eur za porušení zákazu vycházení.

Peter Sagan letní Tour de France nedokončil kvůli zranění kolene.

Extraliga: Kometa venku zdola Liberec 4:2

Bílí Tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. V druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a nadále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.