Další sporty

Peter Sagan napadl policistu. Cyklista trpěl paranoiou

Peter Sagan napadl policistu. Cyklista trpěl paranoiou
Cyklista Peter Sagan Zdroj: Profimedia

Úspěšný slovenský cyklista Peter Sagan musel zaplatit pokutu 5 100 eur (130 tisíc korun) za to, že porušil zákaz vycházení a fyzicky napadl policistu. Během toho byl dokonce pod vlivem alkoholu a při výslechu na policejní stanici si nic nepamatoval. Myslel si totiž, že jej strážce zákona chce naočkovat proti covidu-19.

Jedná se o incident, který se stal v Monaku před sedmi měsíci, ale světlo světa spatřil až nyní. Informoval o něm místní deník Nice-Matin a také slovenský portál deníku Sme. Stalo se to 25. dubna, kdy policie zastavila auto, ve kterém seděli bratři Saganovi, přičemž Juraj, starší z nich, vozidlo řídil. 

Policisté posádce auta nařídili, ať vystoupí. Slavnější z bratrů následně upadl do paranoie. Myslel si, že ho chtějí muži v uniformách očkovat a začal se bránit. Alespoň takto své jednání poté zdůvodnil. Podle zmíněného francouzského média se Sagan choval jako blázen. 

Související obsah

​K tomuto incidentu došlo dva měsíce poté, co Sagan nemoc covid-19 překonal. Lékaři mu následně doporučovali, aby se očkovat nenechal a aby tak učinil až po šesti měsících. Za svůj čin se poté omluvil a zaplatil pokutu 5 100 eur (130 tisíc korun), přičemž 5 000 eur bylo za napadení policisty a 100 eur za porušení zákazu vycházení. 

Peter Sagan letní Tour de France nedokončil kvůli zranění kolene.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události