Hokej

Devils mají poprvé v historii třetí dresy. S designem pomáhala legenda Ďáblů

Devils mají poprvé v historii třetí dresy. S designem pomáhala legenda Ďáblů
Zdroj: nhl.com

Slavní New Jersey Devils ohlásili velkou novinku. Poprvé v historii totiž budou mít i třetí variantu dresů. Na jejich designu se podílel i legendární brankář Martin Brodeur.

Devils navíc splnili přání fanoušků, kteří toužili, aby mělo Jersey i černou variantu dresů. Nyní se konečně dočkali. Těšit je navíc může, že se na jejich designu podílela i legenda Ďáblů, brankář Martin Brodeur, který strávil v dresu New Jersey 21 sezon. Ani on si ale nikdy nemohl vyzkoušet, jaké je to hrát v černé.

"Organizace hraje se stejnými dresy už téměř 40 let. Když jsem tady hrál, fanoušci vždy říkali, jak skvělé by bylo mít černý dres. Když cítím to vzrušení kolem týmu, myslím, že třetí dres zanechá skvělou stopu. Je to navíc něco, co si naši fanoušci užijí," prozradil Brodeur Gregu Wyshynskému z ESPN.com.

Související obsah

Nové dresy obsahují několik zajímavých prvků, které odkazují k historii tohoto slavného týmu v NHL. Vzhled je ovlivněn týmem Newark Bulldogs. Týmem, který byl součástí kanadsko-americké hokejové ligy mezi lety 1928–1929. Uvnitř límce jsou zase zapsány roky 1995, 2000 a 2003, které symbolizují tři zisky Stanley Cupu v těchto letech. Na ramenou je pak pět pruhů, které zase odkazují na pět hráčů, jejichž dresy byly vyřazeny pod strop domácí arény Prudential Center.

Patří sem právě brankář Martin Brodeur, dále pak slavní obránci Ken Daneyko, Scott Stevens a Scott Niedermayer. Pětici pak uzavírá nikdo jiný než český útočník Patrik Eliáš.


V dresu New Jersey Devils momentálně hraje Pavel Zacha a neprožívá špatnou sezonu. V kanadském bodování týmu je na třetím místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události