Fotbal

Bude soucit s Kamarou fair play gestem roku? FIFA ho nominovala

Bude soucit s Kamarou fair play gestem roku? FIFA ho nominovala
Zdroj: Twitter @CelticFC

Glen Kamara je ústřední postavou nejlepšího fair play gesta letošní sezony? Českým fanouškům se to možná nebude líbit, ale může to být realitou. Gesto kapitána Celticu, který po údajné rasistické nadávce od Ondřeje Kúdely finského záložníka před vzájemným duelem podpořil, je jedním ze tří, které FIFA letos nominovala.

Po jarním klání Slavie s Rangers v Evropské lize, ve kterém se měl Ondřej Kúdela dopustit rasistické urážky na adresu Glena Kamary, hráli Rangers se svým městským rivalem Celticem. Ačkoliv Kúdelovi nebylo nic přímo dokázáno, UEFA ho potrestala stopkou na deset utkání a na ostrovech se údajný rasismus bral za hotovou věc.

Proto kapitán Celticu Scott Brown před městským derby přišel za Kamarou a svého soupeře objal a podal mu ruku. Skotsko si tohoto gesta velmi vážilo a všimla si ho také FIFA, která jej zařadila mezi tři finalisty na zisk ceny Fair play.

Druhými finalisty jsou fotbalisté Dánska, kteří se zachovali ukázkově po kolapsu svého spoluhráče Christiana Eriksena na evropském šampionátu. Postarali se o rychlé přivolání zdravotnické pomoci a poté utvořili okolo hráče kruh, aby dopřáli zdravotníkům i zkolabovanému hráči trochu soukromí. Zároveň uklidňovali Eriksenovu ženu.

Posledním nominovaným skutkem je utvoření špalíru od hráčů Sampdorie pro fotbalisty Interu Milán. Jejich tehdejší trenér Claudio Ranieri chtěl projevit respekt soupeři, který měl už před vzájemným zápasem jistý zisk italského titulu.

Související obsah

​Vítěze ankety vybere skupina expertů. Loni anketu FIFA Fair Play Award vyhrál Mattia Agnese. Tehdy sedmnáctiletý hráč čtvrté nejvyšší italské soutěže zachránil soupeři život po nebezpečném vzdušném souboji. Agnese soupeře udržel naživu do příchodu zdravotnické pomoci.

Inter se o víkendu opět přiblížil prvnímu místu Serie A, když zdolal Neapol:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události