Další sporty

Smutná zpráva. V Rakousku tragicky zahynul slavný snowboardista

Smutná zpráva. V Rakousku tragicky zahynul slavný snowboardista
Zesnulý snowboardista Marko Grilc Zdroj: Twitter @JazbarMatjaz

Velmi smutná zpráva přišla od našich sousedů. V rakouském Söldenu tragicky zemřel jeden z nejúspěšnějších slovinských snowboardistů Marko Grilc.

Tragédie se stala při natáčení filmu na uzavřené sjezdovce. Podle rakouské policie si Grilc se svou skupinou šel údajně projít terén, ale upadl a hlavou se udeřil o zasněžený kámen. Jelikož neměl helmu, zemřel rovnou na místě.

Ačkoliv lidé ze štábu začali ihned s jeho resuscitací, život mu nezachránili. Když se na místo dostavil lékař, mohl konstatovat už pouze smrt. Snowboardistovi bylo 38 let.

Související obsah

​Grilc byl jedním z nejúspěšnějších snowboardistů Slovinska. V roce 2009 ovládl slavnou soutěž Air & Style v Innsbrucku. Během kariéry stál čtyřikrát na stupních vítězů v závodech Světového poháru. V roce 2010 dokonce zvítězil.

V posledních letech už příliš nezávodil a věnoval se především natáčení filmů. Snažil se ještě více zpopularizovat snowboarding, a to především mezi mladými lidmi.

Už v roce 2016 utrpěl těžké zranění. A opět v Rakousku, konkrétně ve Schladmingu. Tehdy si vážně poranil záda a byl letecky transportován do nemocnice. Grilc po zranění řekl, že s ním tehdy jeli andělé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události