Spálená šance století? Zahozená tutovka dostala kouče Benficy na kolena

Útočník Benficy Lisabon Haris Seferović na poslední minuty utkání Ligy mistrů proti Barceloně dlouho nezapomene. Na kopačkách měl tutovku, která by znamenala vítězství a dost pravděpodobně i postup, ale šanci zahodil.

Běžela čtvrtá minuta nastavení a stav byl 0:0. Hráči Beneficy z vlastního vápna rozjeli rychlý brejk, kterým naposledy ohrozili bránu Katalánců. Po křižné přihrávce šel Seferović sám na gólmana, kterého dokonce lobem úspěšně přehodil.

Jenže švýcarský fotbalista tváří v tvář prázdné bráně selhal. Z hranice pokutového kopu poslal míč těšně vedle tyče. Fanouškům, spoluhráčům i jemu samotnému nezbylo nic jiného, než se chytat za hlavu a zpytovat svědomí. A zahozenou naději na vítězství srdceryvně prožíval také trenér Jorge Jesus, kterého kamery zachytily na kolenou.

"Za 30 let trénování jsem nikdy neviděl nic takového. Ale stalo se to," komentoval závěr utkání Jorge Jesus.

​Neproměněná šance mohla být navíc postupová, respektive mohla Benficu k postupu v Lize mistrů výrazně přiblížit. Před utkáním měla Barcelona na druhém místě 6 bodů, zatímco Benfica 4. V případě vítězství by portugalský klub šel na druhou příčku se 7 body a pravděpodobně by postupovou pozici v příštím zápasu proti Dynamu Kyjev pojistil tříbodovým ziskem. Naopak Barcelonu příště čeká suverénní Bayern, který bude hrát na domácí půdě. A proti německému mistrovi jsou tři body více než odvážnou vyhlídkou.

Po remíze ale Barcelona zůstává druhá se 7 body a Benfica třetí s 5 body. V posledním skupinovém kole tak stále půjde o postup.