Fotbal

Postup není daleko, čekáme agresivní hru, říká Pavelka před Rangers

Postup není daleko, čekáme agresivní hru, říká Pavelka před Rangers
David Pavelka Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Na fotbalisty pražské Sparty čeká ve čtvrtek extrémně důležitý zápas. Pokud by vyhrála, mohla by si již zaručit postup do jarní fáze Evropské ligy. Snadné to ale mít nebude, což potvrdil na předzápasové tiskové konferenci také záložník David Pavelka.

Pokud by Sparta ve Skotsku vyhrála a Brondby nevyhrálo v Lyonu, mohl by pražský celek již ve čtvrtek slavit postup do vyřazovací části a sparťané doufají právě v tento scénář. "Věřím, že jsme přijeli v takovém rozpoložení, abychom to zvládli. O víkendu jsme absolutně nezvládli ligové utkání, ale vyhodnotili jsme si ho a nesmí se to opakovat. Chceme tady naplnit své cíle a ambice, zajistit si setrvání v Evropě pro jaro," uvedl občasný kapitán Sparty David Pavelka.

"Předpokládáme, že Rangers budou chtít předvádět agresivní fotbal, podobně jako na Letné. Budeme v tom chtít pokračovat a přidat i efektivitu, kterou jsme měli třeba v domácím duelu s Lyonem," vzpomněl Pavelka na ofenzivně povedený duel, kdy rudí prohráli na Letné 3:4.

Celek z Glasgow je momentálně v Česku možná nejnenáviděnější, ale třicetiletý záložník vůči němu žádnou zášť nechová. "Necítím vůči Rangers nic jiného než zdravou sportovní rivalitu. Jsme tu kvůli fotbalu. To je to jediné, co můžeme ovlivnit," podělil se Pavelka o svůj názor. "Cítíme, že postup není daleko, je to na nás. Máme to ve svých rukách," uzavřel optimisticky.

Tiskové konference se pochopitelně zúčastnil i trenér Pavel Vrba. "Čeká nás podobný zápas jako na Slovácku, tak snad se poučíme. Během patnácti kol jsme prohráli dva zápasy, tak věřím, že nepodáme takový výkon dvakrát po sobě," věří ve zlepšení lodivod Pražanů po nedávné porážce 0:4.

Související obsah

Taktickou přípravu mu komplikuje fakt, že Rangers vyměnili trenéra, když Stevena Gerrarda nahradil Giovanni van Bronckhorst. "Máme informace, že nový trenér mluvil už do taktiky během víkendového zápasu. Takže tohle utkání bereme jako nápovědu, kudy se Rangers chtějí ubírat," prozradil Vrba, že alespoň malou nápovědu mít bude. Rangers ovšem v poháru padli 1:3 s Hibernianem, takže proti Spartě skotský celek bude chtít hrát patrně jinak.

Sparta své veledůležité utkání odehraje ve čtvrtek od 21:00. Tři body by se jí náramně hodily, ale i bod by jí mohl stačit. Musela by ovšem bodovat i v posledním utkání proti Dánům.

Rangers mají jen pár dní nového trenéra:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události