Další sporty

Najdi si práci, vzkazuje legenda Murphymu po prohře s amatérem

Najdi si práci, vzkazuje legenda Murphymu po prohře s amatérem
Snookerová legenda Ronnie O'Sullivan | Zdroj: profimedia.cz

Snookerová legenda Ronnie O’Sullivan poradila poraženému kolegovi Shaunu Murphymu, aby si našel práci a začal brát snooker jako koníček. Reagoval tak na ostrá slova Murphyho, jenž byl po prohře s amatérem na UK Championship, Číňanem Si Jiahuaiem, hodně vytočený.

"Cítím se extrémně podvedený tím, že jsem prohrál s někým, kdo ani neměl být v budově. Nechápu, proč náš sport dovoluje amatérům účastnit se profesionálních turnajů. Tohle je naše živobytí, tohle je náš život. Pro zbylých 127 účastníků je to také jejich živobytí. Podle mě je to špatně, nechat tu hrát někoho, kdo není pod stejným tlakem jako my," prohlásila pro BBC Radio 5 naštvaná světová šestka Shaun Murphy.

Někteří z hráčů profíků ho v jeho slovech podpořili, včetně světové čtyřky Neila Robertsona, který následně ve čtvrtek padl s dalším amatérem Johnem Astleyem 2:6. Najdou se však i tací, kteří s Murphym rozhodně nesouhlasí. Jedním z nich je i Ronnie O’Sullivan, který dokonce Shaunu Murphymu poradil, ať si najde práci.

Související obsah

"Ať si radši začnou hledat práci, když se jim to nelíbí. Já už dávno za tím udělal čáru. Mohu změnit to, co dělám, proto říkám Murphymu: 'Najdi si práci, dělej něco jiného, ​​hraj snooker pro zábavu, protože ti to bude dávat mnohem více,'" prohlásil na adresu Murphyho O’Sullivan, jenž na UK Championship porazil jiného amatéra Michaela Whitea a postoupil do dalšího kola.

"Tak si to rozmyslete, máte na výběr. Před pěti nebo šesti lety jsem se opravdu vědomě snažil hrát pro zábavu a jen si to užívat, šel jsem, našel jsem si práci a hraní (snookeru) se pro mě stalo koníčkem," vysvětlil Ronnie O’Sullivan, jak se mu povedlo zbavit se tlaku.

Související obsah

"Připadám si jako amatér, který teď hraje. Podle mě je to v pořádku, hrát to jako koníček, kdybych to měl hrát jen pro živobytí, byl bych jako Shaun Murphy, frustrovaný," dodal 45letý Angličan, jenž patří k legendám tohoto sportu. O’Sullivan se v dalším kole na UK Championship utká už s profesionálem Robbiem Williamsem, jemuž patří 68. místo v žebříčku.

Ronnie O'Sulliven strávil několik let na samotném vrcholu světového žebříčku. Je šestinásobným mistrem světa, UK Championship vyhrál dokonce sedmkrát. Za svou kariéru si pouhými odměnami z turnajů vydělal přes 12 milionů liber (přes 360 milionů korun).


Snooker se dá hrát i bez rukou, což ukazuje tento Pakistánec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události