Fotbal

Další změny ve West Hamu? Křetínský by mohl být ještě mocnější

Další změny ve West Hamu? Křetínský by mohl být ještě mocnější
Zdroj: profimedia.cz

Britský deník The Guardian přišel s velice zajímavou informací. Daniel Křetínský je aktuálně menšinovým vlastníkem West Hamu, ale to by se v blízké době mohlo změnit.

Majitel pražské Sparty odkoupil podíl ve výši 27 % anglického velkoklubu, ale brzy by se tato investice mohla navýšit. Dokumenty předložené společností Companies House tento týden ukazují, že existuje opce, díky které by Křetínský mohl získat akcie vlastněné Davidem Sullivanem a Davidem Goldem za již stanovenou cenu.

Český miliardář by měl mít možnost odkoupit akcie, které patří nynějšímu vlastníkovi Sullivanovi. Cena je stanovena písemně a nemůže se změnit, pokud bude využita opce. Toto číslo se nezvýší ani v momentě, pokud se West Ham v této sezóně kvalifikuje do Ligy mistrů a jeho reálná hodnota poroste.  

Související obsah

Opce nicméně platí pouze po určitou dobu, ale West Ham dosud neuvedl, kdy vyprší. Současná Křetínského investice by se měla pohybovat mezi 180 miliony až 200 miliony liber a celková cena West Hamu se odhaduje na 700 milionů liber (přes 20 miliard korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.