Další sporty

Tragická smrt v bojových sportech, fanoušci viní organizátory soutěže

Tragická smrt v bojových sportech, fanoušci viní organizátory soutěže
Polský bojovník Artur Walczak Zdroj: Facebook Strongman Polska

V pouhých 46 letech zemřel polský bojovník Artur Walczak, který v nemocnici podlehl zraněním způsobeným úderem od svého soupeře. Na galavečeru PunchDown oba stáli proti sobě a vzájemně se mlátili do hlavy. Jeden z úderů ale populární "Waluš" neustál a musel být převezen do nemocnice, kde po více než měsíci svůj boj prohrál. Organizaci, která galavečer pořádala, nyní vyšetřuje policie.

Galavečer PunchDown se uskutečnil 22. října a právě Walczak byl jedním ze soutěžících. Proti němu se postavil David Zalewski a na střídačku se mlátili do obličeje, dokud jeden z nich neodpadne nebo ze souboje dobrovolně neodstoupí. Jedna z ran Zalewského ale byla natolik silná, že musel jeho soupeř být převezen do nemocnice. 

Tam mu bylo diagnostikováno krvácení do mozku, který byl podle lékařů příliš poškozený, a tak jej uvedli do farmakologického kómatu. Následně se jej snažili probudit, ale marně. V plánu tedy byl převoz na specializovanou kliniku. Fanoušci uspořádali finanční sbírku, aby jej zachránili. Současně také obvinili organizátory galavečera, že nebyla zajištěna dostatečná lékařská péče, protože záchranka dorazila příliš pozdě. 

O bojovníkově smrti informoval také jeho blízký přítel rapper Bonus BGC. "Odpočívej v pokoji, příteli. Všichni jsme věřili až do konce. Doufám, že ti tam bude lépe než tady. Svět končí. Budeš mi chybět, Arture," napsal na svou sociální síť. 

Spoczywaj w pokoju Przyjacielu 🥲🥲🥲 Do końca wszyscy wierzyliśmy.. Mam nadzieję , że tam będzie Ci lepiej niż tu… Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur🥲

Posted by BONUS BGC on Friday, November 26, 2021

"Příčinou jeho smrti bylo multiorgánové selhání v důsledku nevratného poškození centrálního nervového systému", uvedli zástupci nemocnice. Pokud se prokáže, že selhal někdo z organizačního týmu, hrozí mu odnětí svobody na 1–3 roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.