Skvělý brankář Swayman kandidátem na zákrok roku, Boston ale nakonec padl

Krásný zápas mezi Bostonem a New York Rangers nabídl parádní podívanou, ve kterém padlo sedm gólů. Parta kolem Davida Pastrňáka nakonec prohrála 2:5. Čeští hokejisté se v tomto zápase bodově neprosadili.

I když Rangers nakonec vstřelili pět gólů. Vyznamenání za své výkony dostane gólman Swayman. Americký brankář dlouho držel naděje na nerozhodný výsledek a předváděl úžasné zákroky.

Ve druhé třetině se pak při skvělém zásahu přihlásil dokonce do soutěže o zákrok roku. Krásné akce se ale střídaly na obou stranách. Za zmínku stojí také paráda Chrise Kreidera, který se pokusil vstřelit gól lakrosovým blafákem, rozhodčí ale nakonec branku po konzultaci s videem neuznal.

New York Rangers pak ale nakonec výhru přetavili na svou stranu a zvítězili 5:2. Jeremy Swayman si nakonec připsal 26 úspěšných zásahů. Špatně ale nezachytal ani gólman Šesťorkin, který čelil 36 střelám a stal se první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:

Boston - NY Rangers 2:5
Branky: 15. Craig Smith, 27. Bergeron (Grzelcyk, B. Marchand) – 20. R. Strome (Panarin, Dryden Hunt), 33. Dryden Hunt (R. Lindgren), 52. Panarin (J. Gauthier, R. Strome), 57. Lafreniere (J. Gauthier), 60. Trouba.

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.