Ovečkin září, hattrickem se opět přiblížil k Jágrovi. V noci bodovali i Češi

Alexandr Ovečkin nezastavuje a ve svých šestatřiceti letech má formu, kterou možná nikdy neměl. Na kontě má už osmnáct branek a bodově se dotáhl na hvězdného Connora McDavida. Hned pětice Čechů si připsala v noci asistenci.

Šestnáctý, sedmnáctý a osmnáctý gól sezóny vstřelil Alexandr Ovečkin proti nabité Floridě Panthers. Bodově se dotáhl na aktuálně nejspíše nejlepšího hráče soutěže McDavida a přiblížil se třetímu místu střelecké produktivity NHL. Osmnáct branek mu schází na Jaromíra Jágra.

Letos zatím celkem tápe Winnipeg, který v noci schytal nakládačku od Minnesoty v poměru 7:1 pro Wild. Šest branek vstřelila Carolina na ledě Philadelphie, jednu asistenci měl Martin Nečas. Bod měl také Jakub Voráček v utkání Columbus vs. Vancouver.

Jan Rutta a Ondřej Palát asistovali na branky Tampy Bay v utkání se Seattlem, které skončilo výsledkem 3:0. Hroznou formu mají nadále New York Islanders, kteří prohráli čtvrté domácí utkání v řadě a v nové aréně dosud nezvítězili. Na výhře Toronta se další asistencí podílel David Kämpf.

Výsledky NHL:

Chicago Blackhawks –St. Louis Blues 3:2pp. (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
21. Khaira (Hardman, Johnson), 55. Hagel (S. Jones, Toews), 62. DeBrincat (Kane, S. Jones) – 1. Bučněvič (Kyrou, Faulk), 17. Barbašev (Thomas, Bučněvič)

Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 3:6 (2:1, 1:4, 0:1)
1. Provorov (Giroux), 18. Farabee, 22. Ristolainen (Frost, Atkinson) – 14. Aho (Teräväinen), 21. Aho (Nečas, Pesce), 22. Fast (Niederreiter, Cole), 26. Kotkaniemi (Jarvis, DeAngelo), 37. Lorentz (DeAngelo, Kotkaniemi), 45. Svečnikov (Staal)

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
1. Goligoski (Duhaime, Sturm), 8. Zuccarello (Kulikov, Kaprizov), 23. Hartman (Kaprizov), 23. Zuccarello (Kaprizov, Brodin), 30. Merrill (Gaudreau, Pitlick), 52. Dumba (Foligno, Pitlick), 56. Kaprizov (Fiala) – 56. Dubois (Schmidt)

Anaheim Ducks – Ottawa Senators 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
17. Lundeström (Rakell), 31. Grant, 40. Terry (Zegras), 50. Rakell (Zegras, Milano)

Washington Capitals – Florida Panthers 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
22. Wilson (Carlson, Kuzněcov), 23. Ovečkin (Wilson, Protas), 24. Ovečkin (Protas, Kuzněcov), 45. Ovečkin (Kuzněcov, Wilson) – 20. Huberdeau, 27. Reinhart (Weegar, Montour), 46. Verhaeghe (Forsling)

Nashville Predators – New Jersey Devils 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
8. Josi (Johansen, Carrier), 24. Tomasino (Cousins, Josi), 47. Granlund (Duchene, Forsberg), 59. Carrier (Johansen) – 52. Johnsson (Mercer, Bratt), 60. Tatar (Johnsson)

Columbus Blue Jackets – Vancouver Canucks 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
14. Nyquist, 27. A. Boqvist (Sillinger, Bayreuther), 47. Roslovic (Voráček, Gavrikov), 59. Domi (Nyquist) – 20. Podkolzin (Dowling), 39. Motte (Q. Hughes, Chiasson)

Buffalo Sabres – Montreal Canadiens 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
5. Thompson (Olofsson, Skinner), 30. Eakin (Hinostroza), 36. Okposo (Eakin), 44. Thompson (Skinner, Olofsson) – 13. Anderson

Tampa Bay Lightning – Seattle Kraken 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
3. Bellemare (Perry, Hedman), 21. Colton (Rutta, Katchouk), 52. Stamkos (Palát)

Dallas Stars – Colorado Avalanche 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
2. Pavelski (Robertson, Klingberg), 2. Pavelski (Hintz), 35. Gurjanov (Heiskanen, Suter) – 57. Makar (Landeskog, D. Toews)

New York Islanders – Pittsburgh Penguins 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
37. Kapanen (Guentzel, Crosby)

San Jose Sharks – Toronto Maple Leafs 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
5. Bonino (Gregor, Karlsson) – 1. Nylander (Tavares, Rielly), 6. Simmonds (Kämpf, Ritchie), 25. Matthews (Liljegren, Sandin), 31. Tavares (Nylander, Marner)

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).