Trable dvojnásobného vítěze Stanley Cupu. Ottawa se jej hodlá zbavit

Zdroj: Profimedia.cz

Měl být velkou posilou do týmu, který byl plný mladíků a který má před sebou stále velice zajímavou budoucnost. Kanadský brankář s nizozemskými kořeny Matt Murray ovšem nenaplňuje očekávání a podle novináře Eliotta Friedmana se jej Ottawa zbaví.

Sedmadvacetiletý Murray naskočil do NHL ve velice mladém věku, přechytal legendárního Fleuryho a hlavně díky němu Pittsburgh získal další dva Stanley Cupy. Jeho čísla především v play-off byla naprosto neskutečná a před expanzivním draftem Las Vegas byl mladík chráněn na úkor právě Fleuryho.

V roce 2020 byl ovšem z Pittsburghu vyměněn a sáhla po něm Ottawa, která hledala brankářskou jedničku. Murray ale vůbec nenaplňuje předpoklady a v úspěšnosti zákroků je již druhým rokem pod 90 %. Vedení Senators nyní nejspíše došla trpělivost.

V posledním utkání s Anaheimem byl Murray pouze zdravým náhradníkem na tribuně a renomovaný zámořský novinář Eliotte Friedman přišel s informací, že dvojnásobný vítěz stříbrné trofeje poputuje na listinu waivers, kde si jej může stáhnout jakýkoliv tým NHL.

Murray má smlouvu až do roku 2024 a ročně bere přes šest milionů dolarů, což není úplně málo. Některý tým by po něm sáhnout mohl, ale je to velký risk v závislosti na výkonech kanadského brankáře. Pokud by si jej nikdo během jednoho dne nevzal, putoval by brankář na farmu.

Senátoři letos spoléhají na všechny tři brankáře, kteří mají podobný počet odehraných duelů. Anton Forsberg a Filip Gustavsson mají lepší statistiky a nejspíše chce tým spoléhat na ně. O tom, zda bude Murray umístěn na listinu, se rozhodne ve dvanáct hodin amerického času. Na listině waivers zůstane čtyřiadvacet hodin.

Naopak brankář Swayman chytá v Bostonu skvěle, ale ani úžasným zákrokem nezabránil prohře:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.