Je to kamikaze, říkají o Kašem. Do Kanady šel za nejlepším kamarádem

Ondřej Kaše dostal po vleklých zdravotních problémech jednu z posledních šancí v NHL a v kanadském Torontu si jej zatím nemohou vynachválit. Po ledě lítá, dává góly a obětavě skáče do střel. Spoluhráči i trenér Keefe jsou nadšení. Kadaňský rodák si dokonce vysloužil vtipnou přezdívku. Promluvil i o vztahu s Davidem Kämpfem.

Ondřej Kaše strávil poslední sezónu v dresu Bostonu, ale zranil se hned v prvním utkání proti New Jersey. Ve zbytku sezóny tak byl mimo hru. Letos mu ovšem zdraví drží, dává góly a hodně těží ze spolupráce se svým nejlepším kamarádem Davidem Kämpfem, se kterým vyrůstal.

Šestadvacetiletý útočník létá po ledě a i přes historii svých zranění se nebojí dostat hit. Často také skáče do střel soupeře. "Je jako kamikaze," pronesl silový útočník Wayne Simmonds pro TSN. "Je mu to jedno. Každé utkání i střídání hraje srdcem a nezajímá ho, jestli hit dostane, anebo jej rozdá," dodal hráč, který se během výluky objevil v dresu extraligového Liberce.

"I přesto, že měl zdravotní problémy, jde do všeho naplno. Ani na vteřinu na to nepomyslí," žasl Wayne Simmonds. Ondřej Kaše v rozhovoru pro TSN následně vysvětloval: "Je to můj způsob hry. Jdu do zápasu na 110 % a hraju nejlépe, jak umím."