Hokej

Je to kamikaze, říkají o Kašem. Do Kanady šel za nejlepším kamarádem

Ondřej Kaše dostal po vleklých zdravotních problémech jednu z posledních šancí v NHL a v kanadském Torontu si jej zatím nemohou vynachválit. Po ledě lítá, dává góly a obětavě skáče do střel. Spoluhráči i trenér Keefe jsou nadšení. Kadaňský rodák si dokonce vysloužil vtipnou přezdívku. Promluvil i o vztahu s Davidem Kämpfem.

Ondřej Kaše strávil poslední sezónu v dresu Bostonu, ale zranil se hned v prvním utkání proti New Jersey. Ve zbytku sezóny tak byl mimo hru. Letos mu ovšem zdraví drží, dává góly a hodně těží ze spolupráce se svým nejlepším kamarádem Davidem Kämpfem, se kterým vyrůstal. 

Šestadvacetiletý útočník létá po ledě a i přes historii svých zranění se nebojí dostat hit. Často také skáče do střel soupeře. "Je jako kamikaze," pronesl silový útočník Wayne Simmonds pro TSN. "Je mu to jedno. Každé utkání i střídání hraje srdcem a nezajímá ho, jestli hit dostane, anebo jej rozdá," dodal hráč, který se během výluky objevil v dresu extraligového Liberce. 

"I přesto, že měl zdravotní problémy, jde do všeho naplno. Ani na vteřinu na to nepomyslí," žasl Wayne Simmonds. Ondřej Kaše v rozhovoru pro TSN následně vysvětloval: "Je to můj způsob hry. Jdu do zápasu na 110 % a hraju nejlépe, jak umím." 

Související obsah

"Maminka chce, abych hrál opatrněji," směje se Kaše. "Pokaždé, když dostanu tvrdý hit anebo zblokuji tvrdou ránu, je vyjukaná," dodával. Letos český útočník naskočil do jednadvaceti duelů a nasbíral již osm kanadských bodů. 

Zároveň přiznal, že do Toronta šel hlavně díky Davidu Kämpfovi. "Známe se patnáct let. Hráli jsme vedle sebe několik let v Česku a v létě se oba připravujeme spolu," řekl Kaše. "Podepsal jsem to v Torontu kvůli němu. Měl jsem těžkou sezónu a potřeboval jsem dobrého kamaráda nablízku," zakončil šestadvacetiletý forvard.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události