Vyhlášený raubíř Duda se vrací k hokeji, za koho bude hrát?

Hokejista Radek Duda Zdroj: profimedia.cz

Zkušený český hokejista se po konci kariéry opět vrací na scénu. 42letý Radek Duda se totiž upsal prvoligovým Benátkám nad Jizerou a pomůže jim v útoku. Hokej přitom nehrál rok a půl.

Radek Duda je známý hráč, který už v Benátkách působil a který se nyní do staronového působiště vrací. Pomůže zde s produktivitou. Tým je totiž až na 15. místě v Chance lize a potřebuje někoho, kdo celek posune výš.

Zkušený 42letý útočník hrál naposledy za rakouský klub Lustenau, který hraje Alpskou hokejovou ligu. Duda po sezoně 2019/2020 ale následně ukončil kariéru a věnoval se trénování a výchově libereckých hráčů jako tzv. skills kouč.

Nyní Duda, jenž má i zkušenosti z reprezentace, pomůže Benátkám nad Jizerou, které jsou farmou extraligového celku Bílí Tygři Liberec. Zkušený veterán by se navíc měl zapojit už do sobotního duelu proti Ústí nad Labem.

Radek Duda se rád při hokeji porval, stejně jako například Zdeno Chára v NHL:

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.