Fotbal

To by byla pecka! O Adama Hložka se zajímá nedávný vítěz Ligy mistrů

To by byla pecka! O Adama Hložka se zajímá nedávný vítěz Ligy mistrů
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Největší mladý český talent Adam Hložek ze Sparty je v hledáčku dalšího světového giganta. Ofenzivní univerzál pražského klubu zaujal Bayern Mnichov, kterému se mladík původem z Ivančic líbí a navíc zde hraje roli poměrně nízká cena.

Hlavním přestupovým cílem Bayernu Mnichov je aktuálně skvěle hrající devatenáctiletý mladík Karim Adeyemi, který působí v rakouském Salzburgu. Rodák z Mnichova by ale měl být v hledáčku Borussie Dortmund a přestup do celku rivala bavorského týmu je nyní pravděpodobnějším scénářem.

Německá média tak již spekulují, že přestupovým terčem by se mohl stát právě Adam Hložek, který by se stal druhým Čechem, jenž nastoupil do utkání v dresu Bayernu. O Hložkovi se spekulovalo v pořadu BILD Podcast, celou situaci popisoval šéfredaktor Christian Falk. 

Související obsah

Christian Falk má velké kontakty, dokonce napsal několik knih o Bayernu a má často přesné zákulisní informace. "Hložek je ve Spartě top talent a umí zahrát na křídlech, ale i ve středu. A není ani tak drahý, měl by stát kolem 20 až 25 milionů eur. Bayern jej sleduje a zajímá se o něj," vysvětlil šéf sportovní části BILDu.

"Situace se vyhrotila, protože hraje opravdu dobře," pokračoval Falk a mluvil tak o týmech, které se o devatenáctiletého fotbalistu zajímají. Největším kandidátem na přestup je West Ham United, ale mluvilo se také například o Juventusu.  

V minulém ročníku byl Adam Hložek nejlepším střelcem české Fortuna ligy s patnácti zásahy, ke kterým přidal ještě sedm asistencí. Letos je jeho produkce o něco nižší, ve čtrnácti duelech má čtyři zásahy a šest asistencí. Na podzim se poprvé trefil také v české reprezentaci. Široká veřejnost mu ovšem vyčítá, že se neprosazuje ve velkých zápasech.

Bayernu se daří, naposledy vyhrál v Lize mistrů na hřišti Dynama Kyjev:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.