Budějovice předvedly fantastický obrat, Plzeň nasázela šest gólů

Fotbalista Fortune Bassey Zdroj: profimedia.cz

Tak takový obrat se jen tak nevidí. Fotbalisté Českých Budějovic dokázali v deseti lidech vstřelit ve druhém poločase tři góly a otočili skóre proti Slovácku z 0:2 na 3:2. Jihočeši tak obrali druhý tým Fortuna ligy o body a profituje z toho Plzeň, která v sobotním duelu rozstřílela Bohemians 6:0 a posunula se na druhé místo v tabulce.

Rozjeté Slovácko v letošní sezoně prohrálo jenom s Plzní a se Slavií a drželo se na druhém místě ve Fortuna lize. Jenže na sobotní duel proti Českým Budějovicím bude chtít asi zapomenout.

Nad jihočeským týmem vedlo 2:0, a to ještě neproměnilo penaltu, a šlo si za další výhrou. Po vyloučení budějovického Hory se však domácí nadechli k obrovskému výkonu a dokázali dát v posledních třiceti minutách tři góly. Dva z nich vstřelil Fortune Bassey.

​I díky střeleckému apetitu forvarda z Nigérie tak České Budějovice nakonec zvítězily nad Slováckem 3:2. Zastřílela si i Olomouc, která Pardubicím nasázela pět gólů a zvítězila 5:1. To Ostrava nedotáhla vedení 2:1 do konce utkání a v závěru inkasovala. Se Zlínem tak nakonec pouze remizovala 2:2.

Gólový podvečer pak předvedla Plzeň. Západočeši totiž totálně deklasovali Bohemians a vstřelili jim šest gólů. Trefil se i Mosquera, který však branku proti svému bývalému klubu neslavil. Západočeši se navíc díky výhře posunuli na druhé místo v tabulce Fortuna ligy.

Fortuna liga 16. kolo:

České Budějovice – Slovácko 3:2 (0:1)

Pardubice–Olomouc 1:5 (1:2)

Zlín–Ostrava 2:2 (1:1)

Plzeň–Bohemians 6:0 (3:0)

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.