Podobný obrat nepamatuju, byl to kolaps, zuřil Svědík po prohře Slovácka

Trenér Slovácka Martin Svědík Zdroj: Profimedia

Ještě v 71. minutě vedlo Slovácko na hřišti Českých Budějovic 2:0 a soupeř navíc dohrával v deseti. Pak ale přišla nevídaná otočka, kdy se Jihočechům podařilo utkání otočit. Trenér druhého týmu ligy Martin Svědík po zápase nechápal, co se stalo a hodnotil to jednoznačně jako kolaps. "V hodnocení utkání budu velmi přísný," řekl na tiskové konferenci.

Po zápase se Spartou bylo Slovácko jako na obláčku. Letenské přehráli jednoznačně 4:0 a o týden později je čekal papírově snadnější soupeř z Českých Budějovic. Utkání se dlouho vyvíjelo podle předpokladů. Lukáš Sadílek zvýšil v 52. minutě na 2:0, a když Jakub Hora dostal v 69. minutě červenou kartu, už asi nikdo nepochyboval, že si hosté z jihu Čech odvezou tři body.

Jenže pak přišlo snížení v podání Matěje Valenty a následně Fortune Bassey v rozmezí dalších tří minut vstřelil další dva góly, čímž poslal Slovácko definitivně do kolen. „Je to trestuhodné. Posledních 20 minut to byla z naší strany ostuda a to včetně střídání, která se také nepovedla. Za 70 minut nedovolíme soupeři skoro nic a za dalších 20 minut, když hrajeme v přesilovce, vstřelí tři góly a ještě má dvě šance,“ nebral si na tiskové konferenci servítky trenér Slovácka Svědík.

Mladý trenér, který se Slováckem poslední sezony předvádí velmi dobrý fotbal a dovedl je až do předkol evropských pohárů, si ale nemyslí, že to mělo nějakou souvislost s vysokou výhrou proti Spartě. "Nemyslím si, že bychom to podcenili po Spartě. Tohle byl prostě kolaps v tomto konkrétním utkání a podcenění nastalých situací. V hodnocení utkání budu velmi přísný, na druhou stranu máme stále tři zápasy do konce podzimu. Dnes to bylo varování, aby naše výkony byly lepší a to hlavně po celou dobu zápasu, “řekl Svědík, který zároveň přiznal, že takový obrat v kariéře nepamatuje.

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.