Hokej

Obrovská tragédie. Zemřel ruský hokejový reprezentant, bylo mu 16 let

Obrovská tragédie. Zemřel ruský hokejový reprezentant, bylo mu 16 let
Bývalý ruský hokejový reprezentant Valentin Rodionov | Zdroj: Twitter @HC Dynamo Moscow

Nadějný ruský hokejista Valentin Rodionov zemřel, bylo mu pouhých šestnáct let. Při utkání proti CSKA Moskva zkolaboval a následně byl převezen do nemocnice. Po týdnu lékaři oznámili ty nejhorší možné zprávy. Informaci o úmrtí jako první přinesl jeho klub.

Rodionov hrál za juniory v klubu Dynamo Moskva a reprezentoval svoji zemi také ve výběru do sedmnácti let. Na začátku listopadu letošního roku nastoupil dokonce proti České republice a pomohl svému týmu k výhře 4:1.

Za Dynamo Moskva odehrál v této sezoně deset zápasů, ale ten proti CSKA Moskva byl jeho posledním. Během něj zkolaboval a byl okamžitě převezen do nemocnice. "Byla mu poskytnuta první pomoc a poté byl převezen do nemocnice, kde podstoupil urgentní operaci. Nyní je v umělém spánku. Je v péči těch nejlepších lékařů v Moskvě," uvedl klub před týdnem, když k nešťastné události došlo.

Lékařům se ale mladíka zachránit nepodařilo. "Hokejový klub Dynamo Moskva vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a přátelům Valentina. Je to velká tragédie pro celé Dynamo. Truchlíme s vámi," sdělil klub v oficiálním prohlášení. Jaká je příčina smrti, není známo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události