Pastrňák rozhodl o výhře Bostonu. Washington zaskočil Carolinu

V nočních zápasech hokejové NHL řádil český útočník David Pastrňák, který vítězným gólem Bostonu z 57. minuty pomohl porazit Vancouver a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Nedělní večer pak nabídl parádní duel mezi Carolinou a Washingtonem, v němž se nakonec radovali hráči Capitals. Hokejisté okolo kapitána Ovečkina přiklonili výsledek na svou stranu až v závěru a zvítězili 4:2. Ruská legenda zapsala jednu trefu, v dresu Caroliny přihrál na jednu branku Čech Martin Nečas.

Hokejisté Bruins nezačali noční duel proti Canucks příliš dobře a už od 4. minuty prohrávali. O dvě minuty později se však parádní střelou švihem prosadil Blidh a vyrovnal skóre. Chvíli po polovině základní hrací doby znovu udeřil Vancouver. Z levého kruhu zacílil Garland a kotouč prošel Ullmarkovi mezi betony.

Ve 49. minutě Boston znovu dotáhl manko, když se ve skrumáži před klecí hostujících nejlépe zorientoval Marchand a parádní ranou z hranice brankoviště srovnal stav. Tři minuty před koncem pak přišla chvíle Davida Pastrňáka. Bruins dostali výhodu přesilové hry, kterou český forvard beze zbytku využil. Po přihrávce zprava si nabruslil k levé tyči a doklepl kotouč do sítě. Medvědi tak brali všechny body.

​​Večerní zápas mezi Carolinou a Washingtonem lépe odstartovali hráči Hurricanes, kteří se hned v úvodu dostali do dvou velkých šancí. Nejprve pálil do odkryté klece Aho, jeho pokus však zhatil Fehérváry, jenž se výborně vrátil.

Poté přihrál Ahovi přímo před branku Čech Martin Nečas. Finský útočník však tváří v tvář Samsonovovi selhal. Český forvard byl i u další gólové šance Caroliny. Od levého mantinelu totiž skvěle nabil Jarvisovi. Ten vypálil z úhlu, brankář Washingtonu střelu zneškodnil.

V čase 31:58 Washington otevřel skóre. Orlov přihrál z mezikruží Alexandru Ovečkinovi. Ten si počíhal u levé tyče a zblízka doklepl kotouč do poloodkryté klece. O necelou minutu později Capitals zvýraznili těsný náskok.

​A byl to první gól v NHL pro dvacetiletého běloruského forvarda Alexeje Protase. Ten původně chtěl od mantinelu vyslat kolmici před branku, tam si ale kotouč nešťastně srazil do vlastní branky obránce DeAngelo.

V průběhu 47. minuty Carolina snížila. Kotkaniemi si nabruslil mezi kruhy a nekompromisně propálil Samsonova. Necelých sedm minut před koncem navíc domácí vyrovnali. Martin Nečas přihrál ze spodní hrany kruhu Nino Niederreiterovi, který dělovkou z mezikruží srovnal gólový stav.

Přestřelka pokračovala i v samotném závěru zápasu. V čase 57:05 Washington využil nabízenou přesilovku a přiklonil skóre na svou stranu. Z hranice brankoviště ještě Wilson posunul kotouč na Orlova, a ten se zblízka nemýlil.

Carolina to poté zkusila v šesti bez brankáře, místo kýžené trefy ale počtvrté inkasovala. Definitivní hřebíček do rakve Hurricanes zatloukl gólem do prázdné klece Carlson a Capitals vyhráli 4:2.

V dalších zápasech se radovala Minnesota, která porazila Tampu 4:2, a New Jersey, jež si poradilo s Flyers. Vyhrálo i Hertlovo San Jose a Toronto.

Výsledky nočních zápasů hokejové NHL:

Carolina Hurricanes – Washington Capitals 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 47. Kotkaniemi (Martinook, A. DeAngelo), 54. Niederreiter (M. Nečas, Pesce) – 32. Ovečkin (D. Orlov, T. Wilson), 33. Protas (Carlson), 58. D. Orlov (T. Wilson, Carlson), 59. Carlson

Minnesota Wild – Tampa Bay Lightning 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Bjugstad (N. Sturm), 17. V. Rask (F. Gaudreau, K. Fiala), 50. Hartman (Kaprizov, R. Pitlick), 60. M. Foligno – 12. Perry (Bellemare, Sergačjov), 30. Killorn (Stamkos)

Boston Bruins – Vancouver Canucks 3:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Blidh, 49. B. Marchand (N. Foligno, Bergeron), 57. Pastrňák (B. Marchand, Bergeron) – 4. Pearson (Boeser, Höglander), 33. Garland

New Jersey Devils – Philadelphia Flyers 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. D. Hamilton (A. Johnsson, Bratt), 22. A. Johnsson (Bratt, Mercer), 52. Bratt (A. Johnsson), 55. Bastian (D. Hamilton, M. McLeod), 58. A. Johnsson (Mercer) – 18. Laughton (Provorov, Couturier), 44. Farabee (Laughton)

Chicago Blackhawks – San Jose Sharks 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. T. Meier (Balcers, Couture), 59. T. Meier (Couture)

Anaheim Ducks – Toronto Maple Leafs 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 48. H. Lindholm (Getzlaf) – 28. Matthews (Brodie, Bunting), 32. Bunting (Marner, Muzzin), 41. Kerfoot (W. Nylander), 57. W. Nylander (Kerfoot, Tavares), 58. Simmonds (Engvall)

V noci ze soboty na neděli u jedné z tref Columbusu asistoval Jakub Voráček. Celkově má na kontě už 17 nahrávek: