Real v závěru otočil duel se Sevillou a upevnil si vedení v LaLize

Vedoucí Real ve šlágru 15. kola španělské fotbalové ligy porazil Sevillu 2:1. I když se hosté už ve dvanácté minutě dostali do vedení, dokázali Madridští vývoj skóre otočit a zapsat důležité body. Upevnili si tak čelní pozici tabulky a na Atlético, které rozstřílelo Cádiz čtyřmi góly, mají náskok čtyř bodů. V dalších zápasech se dařilo Realu Betis a Espanyolu Barcelona.

Přestože byl Bílý balet jako lídr španělské ligy proti Seville jasným favoritem, byli to naopak hosté, kdo se od začátku krůček po krůčku přibližoval brance. Už ve 12. minutě si na centr z rohového kopu naskočil Mir a zacílil přesně k levé tyči. Stejný hráč následně pálil z ostrého úhlu, tentokrát však balón mezi tři tyče neprocpal.

Ve 30. minutě mohla jít Sevilla do trháku. Ocampos však napálil pouze břevno madridské svatyně. O dvě minuty později se Realu podařilo vyrovnat. Militao prověřil Bunúa z velké dálky a ten míč vytěsnil pouze na tyčku. Od ní se míč odrazil jen k volnému Karimu Benzemovi, jenž nezaváhal a ranou zblízka napnul síť hostující branky. V 87. minutě Madridští zcela otočili skóre, když se nádhernou ranou ke vzdálenější tyči prosadil Vinícius. V nastavení Realu zachránil vedení výborným zásahem Courtois a Real vyhrál 2:1.

​V dalších zápasech si Real Betis poradil s Levante a zvítězil 3:1. K triumfu pomohl Juanmi, jenž zaznamenal hattrick. Espanyol porazil Real Sociedad díky jediné trefě Herrery. Atlético rozstřílelo Cádiz 4:1.

Výsledky 15. kola španělské LaLigy:

Real Betis – Levante 3:1 (0:1)
Branky:
54. Juanmi, 63. Juanmi, 78. Juanmi – 7. Mustafi

Espanyol Barcelona – Real Sociedad San Sebastian 1:0 (0:0)
Branky: 77. Y. Herrera

Cádiz FC – Atlético Madrid 1:4 (0:0)
Branky:
86. Oblak (vla.) – 57. Lemar, 71. Griezmann, 77. Á. Correa, 87. Cunha

Real Madrid – FC Sevilla 2:1 (1:1)
Branky: 32. Benzema, 87. Vinícius Júnior (Casemiro) – 12. Mir (Acuňa)

TN.CZ

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.