Další sporty

Pistorius se setká s rodiči zastřelené přítelkyně, usiluje o propuštění

Pistorius se setká s rodiči zastřelené přítelkyně, usiluje o propuštění

Bývalý paralympik Oscar Pistorius má odsezenou polovinu trestu za zastřelení Reevy Steenkampové, kterou zavraždil v roce 2013. V rámci programu podmínečného propuštění ho nyní čeká setkání s rodiči své tehdejší přítelkyně.

Pistorius byl v roce 2015 odsouzen na 13 let a 5 měsíců. V polovině trestu 35letý Jihoafričan usiluje o podmínečné propuštění. Před tím však musí projít procesem, který příslušné autority popisují jako "obnovená spravedlnost".

V rámci procesu se odsouzení setkávají se svými obětmi či jejich blízkými. Pistorius se tak setká s rodiči Reevy Steenkampové. "June (matka Reevy) vždy říkala, že Oscarovi odpustila, to však neznamená, že by neměl platit za to, co udělal," řekla právní zástupkyně rodiny oběti Tania Koenová, když se poprvé objevila zpráva o Pistoriusově možném propuštění.

Během pobytu ve vězení se Pistorius spřátelil s Radovanem Krejčířem: 

​​Ačkoli otec Barry s myšlenkou na společné setkání není zcela smířený, Koenová řekla, že by se oba rodiče rádi hovoru s odsouzeným zúčastnili. Dále také prozradila, že rodina obdrželod bývalého přítele jejich dcery dopis, který je emočně rozrušil.

Pistorius byl v minulých dnech přemístěn z vězení v hlavním městě Pretorii do věznice blíže bydliště Steenkampových, v pobřežním městě Gqeberha.

Související obsah

​Tělesně postižený sprinter Oscar Pistorius má na kontě celkem šest zlatých paralympijských medailí z her v Aténách, Pekingu a Londýně. Odsouzen byl za incident v roce 2013, kdy přes dveře zastřelil svou tehdejší přítelkyni, kterou si údajně spletl se zlodějem. V roce 2014 byl odsouzen za zabití z nedbalosti na 5 let, o rok později byl rozsudek změněn na 13 let a 5 měsíců za vraždu.

Zdroj: profimedia.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.