Fotbal

Až osm týdnů bez fotbalu. Neymar slyšel krutý verdikt

Nedělní zápas francouzské fotbalové ligy mezi St. Étienne a PSG poznamenal moment z 84. minuty, kdy se s bolestivou grimasou sesunul k zemi hvězdný Neymar. Ten po souboji s protihráčem Maconem špatně došlápl a poranil si kotník. Lékaři teď vyřkli diagnózu – brazilská superstar si několik týdnů nezahraje.

"Tyto nezdary k životu sportovce bohužel patří. Zvedni hlavu a pojď. Vrátím se lepší a silnější," napsal Neymar na svém instagramu poté, co musel v zápase 15. kola francouzské Ligue 1 střídat kvůli zranění.

To si způsobil v 84. minutě duelu svého PSG se St. Étienne, kdy po běžném souboji s Maconem špatně došlápl přes soupeřovu nohu na trávník a pochroumal si levý kotník. Ihned poté se svalil na zem a s viditelnou bolestí zavolal lékaře. Ze hřiště ho pak odnesli na nosítkách.

Související obsah

​Z opakovaných záběrů mrazilo a bylo na nich vidět, že se kotník Neymarovi dostal do nepřirozené polohy. Ihned tak bylo jasné, že půjde o vážnější zranění. Podle stanice RMC Sport devětadvacetiletý hráč podstoupil testy, které odhalily těžký výron a doba rekonvalescence se odhaduje na šest týdnů. Skloňuje se ale i možnost, že by pauza mohla trvat až osm týdnů.

Neymar tak nejspíš nestihne zápasy francouzské ligy proti Nice, Lens, Monaku a Lorientu a zmešká také poslední duel skupinové fáze Ligy mistrů proti Bruggám.

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.