Tenis

V dluzích topící se Becker otevřel tenisové centrum nesoucí jeho jméno

Dluží, kam se podívá, přesto se snaží pomáhat německému tenisu. Šestinásobný grandslamový vítěz Boris Becker otevřel v Hochheimu nejmodernější tenisové centrum na světě, které navíc nese jeho jméno. Bývalý tenista, jenž dluží více než miliardu korun, při otevření slavnostně přestřihl pásku a zároveň začala druhá fáze výstavby Boris Becker International Tennis Academy.

Po slavnostním aktu se pak fotil s mladými tenisovými nadějemi, které v akademii budou trénovat. "Byl jsem v několika stovkách tenisových hal a viděl jsem mnohem horší. Důležité však je, co se dělá na kurtu. Toto je velmi moderní zařízení s výbornou posilovnou, ale tyto věci neurčují, jak dobrým nebo špatným hráčem se člověk stane. Pracuje se na hřišti a zde jsou pro to dobré podmínky," prohlásil Becker.

Související obsah

Čtyřiapadesátiletý legendární hráč si je vědom, že jeho jméno může do akademie přivábit mnoho talentovaných mladých hráčů. "Pokud zde pracují dobří trenéři, a já předpokládám, že ano, pak to povzbudí mladé dobré hráče, aby tu zůstali déle. Jméno Boris Becker pravděpodobně u rodičů otevírá mnoho dveří," řekl olympijský vítěz ve čtyřhře.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události