Fotbal

Messi sklízí gratulace. Lewandowski měl ale vyhrát už loni, shodují se hvězdy

V pondělí Lionel Messi opět přepsal historii. Posedmé v kariéře získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa, čímž vylepšil svůj vlastní rekord. Ale veřejnost a několik světových hvězd se přiklání spíše k polskému střelci Robertu Lewandowskému, který skončil na druhém místě.

Světoví fotbalisté, ať už současní, nebo bývalí, se hojně vyjadřují k udělení Zlatého míče argentinskému útočníkovi, který prestižní ocenění získal již posedmé. Logicky mu celý svět gratuluje, ale pozastavuje se také nad tím, že nevyhrál Robert Lewandowski, který poslední dva roky zažívá skvostné období.

Právě kanonýr Bayernu Mnichov byl hlavním favoritem na zisk Zlatého míče za rok 2020, ale kvůli koronaviru se cena nepředávala. "Myslím, že by Robert Lewandowski měl získat zpětně Zlatý míč za rok 2020. Zaslouží si ho mít," řekl Gary Lineker.

Samozřejmě ale nezapomněl Messimu pogratulovat. "Skvělá sedmička. Gratuluji Lionelu Messimu k zisku dalšího Zlatého míče. Je to opravdu mimořádný fotbalista. Je neuvěřitelný na hřišti i mimo něj," napsal na twitter.

Související obsah

​Svou nespokojenost dal najevo i legendární brankář Oliver Kahn: "Kromě toho, že Lewandowski vyhrál cenu pro nejlepšího útočníka, zasloužil si vyhrát i Zlatý míč. Každý den uplynulého roku si totiž počínal skvěle. Gratuluji Messimu."

S gratulacemi přišli také jeho bývalí spoluhráči Carlos Puyol nebo Brazilec Ronaldinho. "Gratuluji, Leo! Není pochyb, jsi nejlepší," řekl dlouholetý kapitán Barcelony. "Gratuluji, Leo. Je velká radost vidět tě s dalším Zlatým míčem. Moc si to za to všechno zasloužíš," byl spokojený Ronaldinho, který Zlatý míč získal v roce 2005.

Vyjádřil se také záložník Realu Madrid Toni Kross, který by ale nevolil ani jednoho z hráčů, kteří se umístili na prvních dvou místech. "Gratuluji Leo Messimu. Můj hlas by ale získal Karim Benzema," napsal.

Související obsah

​Nespokojenost dal najevo také bývalý brankář Bílého baletu Iker Casillas: "Je pro mě čím dál těžší věřit fotbalovým cenám. Pro mě je Messi jedním z pěti nejlepších hráčů v celé historii, ale mělo by se zavést něco, jak vyhlásit toho nejlepšího za uplynulý rok. Není to přece tak těžké, sakra!"

K anketě své vyjádření napsal také britský novinář Piers Morgan. "Bez urážky k Messimu, ale on není ani mezi dvěma nejlepšími hráči v Ligue 1, natož aby byl nejlepší na světě," dal jasně najevo svou nevoli.

Související obsah

​Hned při převzetí Zlatého míče se právě Messi vyjádřil k Lewandowskému. "Rád bych zmínil Roberta. Bylo mi opravdovou ctí s ním soutěžit. Myslím, že France Football by ti měl dát Zlatý míč za rok 2020, zasloužil sis ho," řekl na pódiu.

"Gratuluji Leo Messimu a Alexii Putellasové ke Zlatému míči, gratuluji také všem nominovaným hráčům. Vyhrál jsem cenu pro útočníka roku a žádný hráč nemůže vyhrát individuální ocenění bez nejsilnějšího týmu a věrných fanoušků. Děkuji všem za podporu," napsal Lewandowski na své sociální sítě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události