Fotbal

Soud potrestal chuligány z Brna: 200 hodin prací a 18 měsíců za mřížemi

Soud potrestal chuligány z Brna: 200 hodin prací a 18 měsíců za mřížemi
Zdroj: profimedia.cz

Městský soud v Brně rozhodl o osudu dvou výtržníků z brněnského derby v rámci Fortuna: Národní ligy. Za narušení chodu zápasu a výtržnictví byl jednomu uložen trest 200 hodin prospěšných prací, druhého za rvačku a výtržnictví čeká 18 měsíců za mřížemi.

Dva obžalovaní, v soudním zápise zmíněni jako LK a JM, stanuli před soudem kvůli událostem, které 22. srpna na pět minut přerušily utkání Líšně proti Zbrojovce Brno (1:2).

Jako první v 78. minutě přes oplocení vnikl na hřiště LK. Ten byl po chvíli zadržen pořadatelskou službou. Za své chování inkasoval trest 200 hodin veřejně prospěšných prací.

Související obsah

​Za ním na hřiště vnikl JM a přispěchal svému kolegovi na pomoc. Při snaze jej osvobodit napadl dva členy pořadatelské služby a poté se dostal do potyčky i s hráčem domácí Líšně Janem Silným, který pomáhal ochrance. Dle rozsudku byl JM již dříve shledán vinným z krádeže a po přečinu výtržnictví při fotbalovém utkání mu byl trest z 12 měsíců prodloužen na 18 měsíců za mřížemi. Rozsudek zveřejnil klub SK Líšeň na svém webu.

Fotbalovými fanoušky bylo přerušeno i slovenské derby, musela zasahovat policie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události