Fotbal

Nejhezčí gól roku? Moc to neprožívám, říká o nominaci Patrik Schick

Český útočník Patrik Schick se vyjádřil ke své nominaci na cenu Ference Puskáse za nejhezčí gól roku. Pozornost si vysloužil parádní trefou na mistrovství Evropy, kdy přes půl hřiště zesměšnil skotského gólmana.

"Zase tak speciálně to neprožívám. Byl to nejhezčí gól EURA, takže se nominace dala čekat. Moc to neprožívám, ale je to hezké, že jsem se v té nominaci vůbec objevil," řekl Patrik Schick pro Televizi Nova.

Mezi jedenácti adepty na gól roku je vedle parády českého útočníka například branka Riyada Mahríze z Afrického poháru či gól Mehdiho Taremiho z Ligy mistrů. "Já je snad všechny viděl, když byly vstřelený, takže jsem se na celou tu nominaci ani nedíval. Jen jsem viděl nějaký sestřih," přiznal 25letý útočník.

Kdyby Schick v prestižní anketě zvítězil, jeho jméno by se zařadilo mezi velikány fotbalu jako Ronaldo, Ibrahimovič či Neymar. To je lákává vyhlídka, ale opět to není nic, co by pro českého talenta znamenalo největší úspěch kariéry.

Související obsah

​ "Jo, samozřejmě. Bylo by to příjemné. Kdybych to vyhrál, tak bych nebyl naštvaný, ale není to nic, po čem bych toužil. Je to hezký gól, jsem na něj pyšný. Kdybych tu cenu vyhrál, byl bych pyšný, ale není to nic, co bych si přál," zhodnotil své emoce hráč Leverkusenu.

Patrik Schick pomohl dvěma góly k výhře Leverkusenu nad Bielefeldem:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události