Atalanta si jasně poradila s Benátkami, Juventus splnil povinnost

V úterní předehrávce patnáctého kola si čtvrtá Atalanta naprosto hladce poradila s nováčkem z Benátek. Vyhrála i Fiorentina, která si poradila se Sampdorií. Juventus uspěl na hřišti poslední Salernitany 2:0, Barákova Verona remizovala 0:0 s Cagliari.

Čtvrtá Atalanta se chtěla udržet mezi italskou elitou a k tomu musela porazit nováčka z Benátek. Již od prvních minut to nevypadalo jako problém. Po dvanácti minutách to bylo 2:0, stejný výsledek nabídla i druhá polovina, a tak domácí vyhráli 4:0 a drží se na místech zaručující Ligu mistrů. Hattrickem se blýskl Mario Pašalič.

Fiorentina vyzvala na domácím hřišti trápící se Sampdorii a hned první poločas rozhodl o výsledku utkání. Hosté šli sice do vedení, ale do poločasu se Fialky prosadily třikrát a stav 3:1 zůstal až do konce utkání. Fiorentina je tak stále na šestém místě Serie A.

Fanouškům Juventusu a možná i hráčům se v posledních dnech špatně dýchá. A nejde tak ani o výsledky na hřišti, ale i o situace, které se odehrávají v zákulisí. Hráči Staré dámy jeli na půdu posledního celku, kde vyhráli po brankách Dybaly a Moraty 2:0.

​Do hry šel i tým Antonína Baráka, který doma přivítal předposlední celek Serie A z Cagliari. Verona i přes více než 70% držení míče nicméně neuspěla, nedokázala vstřelit branku a získala pouze bod za remízu 0:0.

Úterní výsledky Serie A:

Atalanta Bergamasca Calcio – Venezia FC 4:0 (2:0)
8. Pašalič, 13. Pašalič, 57. Koopmeiners, 68. Pašalič

ACF Fiorentina – UC Sampdoria 3:1 (3:1)
24. Callejón, 32. Vlahovič, 45. Sottil – 15. Gabbiadini

US Salernitana 1919 – Juventus FC 0:2 (0:1)
21. Dybala, 70. Morata

Hellas Verona FC – Cagliari Calcio 0:0

Smíšenou čtyřhru na Australian Open vyhráli Mladenovičová a Dodig

První grandslam sezony opanovala ve smíšené čtyřhře dvojice Kristina Mladenovičová a Ivan Dodig. Ti ve finále porazili australský pár Fourlisová-Kubler 2:0 na sety a mohli se na Australian Open radovat z titulu.

Výsledky nočních zápasů NBA

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 105:87, Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 124:115

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonaly Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.