Fotbal

Bude se historie opakovat? Juventusu hrozí sestup i odebrání titulu

V minulém týdnu přišla zpráva o vyšetřování finanční uzávěrky v turínském Juventusu, kde měly být zfalšovány dokumenty. Podle nejnovějších informací se může celá situace ještě více přiostřit, slavnému fotbalovému celku totiž hrozí další vyloučení z nejvyšší ligy. Stejně tomu bylo v roce 2006 při skandálu Calciopoli.

Bude se historie opakovat? Tak to je něco, co si nepřeje žádný fanoušek Staré dámy. Deník Ansa přišel s informací, že sportovní úsek italské policie Fiamme Gialle vymáhal dokumenty týkající se účetní závěrky za roky 2019 až 2021. Vyšetřovalo se hned šest jmen, včetně viceprezidenta Pavla Nedvěda.

Italská asociace na ochranu práv CODACONS tvrdí, že Juventus může být poslán do Serie B a hrozí odebrání posledního titulu, kterému se v Itálii říká Scudetto. Na vině je případ kapitálových zisků. S touto informací přišel deník Football Italia. 

"Obvinění je velmi vážné a vrhá zlověstné světlo na poslední fotbalové tituly, a to také proto, že v posledních letech existovala skutečná dominance Juventusu, která skončila v minulém roce," pronesl prezident organizace CODACONS Marco Donzelli. 

Související obsah

"Pokud by Juventus získal výhodu nad konkurenčními kluby provozováním tohoto typu, pak by selhala regulérnost ligy a v důsledku toho by Federace a Úřad pro tržní hospodářskou soutěž musely zasáhnout a sankcionovat je," řekl Donzelli, který reagoval na vystavování faktur za neexistující transakce směrem k vrcholovému managementu v oblasti obchodní, finanční a sportovní sféry.

"Z tohoto důvodu a kvůli ochraně tisíců fanoušků předložíme stížnost na Antimonopolní úřad a Federální prokuraturu s žádostí o sestup do Serie B pro Juventus a odebrání posledních ligových titulů získaných ve stínu těchto potenciálně nezákonných operací," zakončil Donzelli. 

Pro Juventus by nešlo o první obrovský průšvih, v roce 2006 figuroval turínský celek v korupční aféře Calciopoli a byl taktéž poslán do druhé ligy. Svou účast v první lize si ale nakonec hned další sezonu vybojoval a po postupu mezi elitu se stal nejúspěšnějším celkem Serie A. Od ročníku 2011/12 vyhrál hned devět titulů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události