Hokej

Lemieux zná svůj trest za kousnutí soupeře. Je jako mimino, říká oběť

Hodně tvrdý trest dostal hokejový útočník Brendan Lemieux za to, že během bitky kousl protihráče Bradyho Tkachuka. Nezahraje si dalších pět zápasů, za což mu bude z platu strženo v přepočtu 870 tisíc korun. Kapitán Ottawy jeho počínání přirovnal k malému dítěti.

K incidentu došlo v noci ze soboty na neděli v zápase mezi Ottawou a Los Angeles. Oba borci se utkali v šarvátce, po které je pak rozhodčí poslal na trestnou lavici. Tkachuk následně ukázal rozhodčímu kousanec od svého protihráče. Pro útočníka Kings tím utkání skončilo. 

Lemieux se sice po zápase bránil tím, že k otisku zubů Tkachuk přišel tím, když jej udeřil pěstí do obličeje, ale tato verze se nijak nepozdávala zástupcům disciplinární komise. "Videozáznam tuto verzi rozhodně nepotvrdil," znělo rezolutní stanovisko.

Související obsah

​​Po zápase se k situaci vyjádřil sám postižený Tkachuk. A na Lemieuxovi nenechal nit suchou. "Je to ta nejzbabělejší věc, jakou kdo může udělat. Je to špatný chlap a špatný hráč. Pokaždé se soustředí jen na sebe," řekl na adresu hokejisty Kings. "Ani děti tohle nedělají, jen miminka. Nevím, co si myslel. Ten chlap je vtip," opřel se do pětadvacetiletého hráče.

Lemieux bude mít díky pětizápasovému trestu dostatek času na přemýšlení o svém nesportovním činu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události