Motorsport

Neměl se sázet! Bývalý šéf stáje F1 musel kvůli svému jezdci na tetování

Neměl se sázet! Bývalý šéf stáje F1 musel kvůli svému jezdci na tetování
Zdroj: profimedia.cz

Sázky se mají plnit a bývalý šéf stáje Renault Cyril Abiteboul ukázal, že je muž svého slova. Sice s ročním zpožděním, ale nakonec splnil závazek vůči pilotovi formule 1 Danielu Ricciardovi a nechal se potetovat.

Aktuálně osmý muž formule 1 Daniel Ricciardo letos hají barvy McLarenu, ale ještě minulou sezónu patřil do stáje Renault, kde dva roky jezdil pod vedením svého přítele Cyrila Abiteboula. A právě s bývalým šéfem týmu uzavřel v roce 2020 sázku, která byla nyní splněna.

Ricciardo se se svým šéfem vsadil, že pokud se s Renaultem dostane na pódium, bude si muset nechat udělat tetování. A minulou sezónu se to australskému pilotovi povedlo hned dvakrát – třetí dojel v Německu i v Itálii.

Zdroj: profimedia.cz

​Fanoušci se načekali, ale po více než roce došlo ke splacení dluhu. Ricciardo na začátku týdne fanoušky navnadil fotkou z tetovacího salónu a ve středu vydal video, kde odhalil, jaké tetování si Abiteboula vybral a kam.

Závodník dříve při dotazu na sázku odpovídal, že by si pro svého šéfa představoval číslici 1 na kotník, ale nakonec se francouzský inženýr rozhodl pro vlastní motiv. Na lýtko si nechal zvěčnit netradičně pojatého medojeda. Ricciardo je občas ke zvířeti kvůli neohroženému stylu jízdy přirovnáván.

Zdroj: Youtube.com/Daniel Ricciardo

Cyril Abiteboul stejně jako Ricciardo u Renaultu už nefiguruje. Tým formule 1 opustil před začátkem sezóny 2021. Nyní působí jako poradce ve francouzské společnosti Mecachrome, která se zabývá výrobou závodních motorů.

Ricciardo letos vyhrál Velkou cenu Itálie. Dva vedoucí jezdci šampionátu, Verstappen a sedminásobný mistr Hamilton, závod kvůli společné nehodě nedokončili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.