Divočina v Itálii. Duel Lazia s Udine? Osm gólů a tři červené

Pro fotbalové fanoušky pěkně zajímavé utkání, pro hráče pořádně třaskavý duel, pro trenéry pozvánka na kardiologii. Ve čtvrteční bitvě italské Serie A mezi Laziem a Udine padaly branky a létaly karty. Hráči viděli celkem tři červené. Jedna padla přímo, dvě po dvou žlutých. Vyrovnávací trefa na 4:4 navíc přišla v 9. minutě nastavení a po ní se na hřišti strhla mela.

Utkání dvou celků ze středu tabulky italské ligy nakonec bylo pořádně atraktivní. Lazio v rámci 15. kola Seria A přivítalo Udine a už od 17. minuty muselo dohánět těsný náskok soupeře, který své vedení po půlhodině hry ještě navýšil.

Přestřelka pokračovala trefou Lazia, za nějž snížil Immobile. Ještě před přestávkou znovu udeřilo Udine a vedlo 3:1. Římané však ve druhém poločase zabrali a v 79. minutě dokonali parádní obrat, když otočili skóre na 4:3.

Od 57. minuty přitom hráli v deseti, když se po druhé žluté kartě ze hřiště nuceně pakoval Patric. V 69. minutě se síly na hrací ploše vyrovnaly, Molina totiž rovněž vyfasoval druhou žlutou a musel do sprch.

Nejinfarktovější byl závěr. Lazio si drželo vedení a rozhodčí nastavil sedm minut, ale po jejich vypršení dostali hosté možnost přímého kopu, který rozehráli skvěle a Arslan vystřelil konečnou remízu 4:4. Následně se strhla potyčka, kterou musel sudí krotit. Hostující Wallace navíc vyinkasoval červenou kartu. Víc už se toho nestalo, Udine tak zachránilo remízu na poslední chvíli a Římané si mohli rvát vlasy, že po parádním obratu neudrželi náskok.

Lazio Řím –⁠ Udinese 4:4 (1:3)
Branky: 34. Immobile, 51. Pedro, 56. Milinkovič-Savič, 79. Acerbi - 17. a 32. Beto, 44. Molina, 90+9. Arslan
ČK: 57. Patric - 69. Molina, 90+10. Walace

TN.CZ

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.