Zima byl po dvou měsících v základu, Lazio sehrálo s Udinese šílené utkání

David Zima v souboji proti Empoli Zdroj: profimedia.cz

Český obránce David Zima se přesně po dvou měsících objevil v základní sestavě italského Turína. Ten doma vedl již 2:0, ale nadějné vedení neudržel a i vinou červené karty remizoval s Empoli pouze 2:2. Lazio předvedlo proti Udinese velký obrat, ale v napínavém závěru hosté vyrovnali, padlo osm gólů.

Jednadvacetiletý český obránce byl v základní sestavě naposledy přesně před dvěma měsíci, kdy nastoupil v derby proti Juventusu. Na začátku to vypadalo na parádní vítězství, Turín totiž vedl již v patnácté minutě o dvě branky.

Nadějné vedení ale neudržel, a to i vinou červené karty, kterou dostal již po půlhodině domácí obránce Wilfried Singo. Nejdříve snížil obránce Romagnoli a vyrovnaný stav vystřelil po sedmdesáti minutách La Mantian. David Zima odehrál celé utkání.

Neuvěřitelné utkání se hrálo na hřišti Lazia Řím, kde se představilo Udinese. To vedlo po poločase už 3:1 a vypadalo to na cenné vítězství, domácí celek ale otočil na 4:3 a mířil po velkém obratu za třemi body. Hosté ale v deváté minutě nastavení srovnali a ukončili bláznivý zápas.

Čtvrteční výsledky 15. kola Serie A:

​Turín FC – Empoli FC 2:2 (2:1)
10. Pobega, 15. Pjaca – 34. S. Romagnoli, 72. La Mantia

S. S. Lazio – Udinese Calcio 4:4 (1:3)
34. Immobile, 51. Pedro, 56. Milinković-Savič, 79. Acerbi – 17. Beto, 32. Beto, 44. Molina, 90+9. Arslan

V patnáctém kole parádně skóroval Zlatan Ibrahimovič:

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.