Vladař vychytal pro Calgary výhru po nájezdech, Češi vyšli bodově naprázdno

Hokejisté Calgary porazili Anaheim po nájezdech, za Flames odchytal celý zápas Dan Vladař. Zdroj: Profimedia.cz

Brankář Dan Vladař pomohl v zápase hokejové NHL mezi Anaheimem a Calgary k vítězství Flames po samostatných nájezdech. Český hráč zapsal 31 úspěšných zákroků a chytil dva nájezdy. O poznání hůř se dařilo Karlu Vejmelkovi v dresu Arizony, který za svá záda pustil sedm branek a Coyotes padli s Vegas Golden Knights 1:7.

Vladařovo Calgary proti Anaheimu už od startu druhé třetiny prohrávalo 1:0, třemi brankami z průběhu prostřední dvacetiminutovky však skóre zcela otočilo. Ducks ještě do přestávky snížili, a na startu závěrečného dějství dokonce vyrovnali. Duel tak dospěl do prodloužení, ani v něm se však nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

Český brankář si poradil s oběma vychytal jak Trevora Zegrase, tak Kevina Shattenkirka a mohl se spoluhráči oslavit výhru. Gaudreau a Tkachuk totiž byli při hokejových "penaltách" neomylní. Vladař si celkově připsal 31 zákroků a měl úspěšnost 91,2 procenta.

​To další český gólman Karel Vejmelka schytal s Arizonou pořádný výprask. Na domácím hřišti totiž Coyotes podlehli Vegas o šest gólů. Na první trefu Knights ze 7. minuty sice hokejisté Arizony zareagovali o necelou minutu později, pak už ale pálilo jen Vegas, které nakonec bralo triumf 7:1. V dalších zápasech byli na ledě tři Češi, ani jeden z nich ale nebodoval.

Výsledky nočních zápasů NHL:

New York Rangers – San Jose Sharks 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
7. R. Strome (A. Fox, Zibanejad)

Winnipeg Jets – New Jersey Devils 8:4 (3:2, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Scheifele (Pionk, Wheeler), 4. Ehlers (Dubois, Dillon), 8. Vesalainen (P. Stastny), 31. Ehlers (Dubois, Copp), 36. Morrissey (Wheeler, Scheifele), 40. Scheifele (Pionk, Hellebuyck), 50. Scheifele (Wheeler, Connor), 57. Lowry (Stanley, Harkins) – 10. Severson (Tatar, Ty Smith), 20. J. Hughes (Graves, D. Hamilton), 21. N. Hischier (Bratt), 22. Graves (Kuokkanen, J. Boqvist)

Arizona Coyotes – Vegas Golden Knights 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. T. Boyd (Keller) – 7. Marchessault (N. Roy), 14. Pacioretty (Theodore, Dadonov), 28. Stephenson (R. Smith, Pietrangelo), 29. Pacioretty (Mark Stone), 33. Amadio (W. Carrier), 36. Dadonov (Janmark, Coghlan), 58. N. Roy (Theodore, Amadio)

Anaheim Ducks – Calgary Flames 3:4sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
21. Milano (Manson, Zegras), 40. Rakell (Lundeström, H. Lindholm), 43. Lettieri (Zegras, Drysdale) – 24. Coleman (Monahan, T. Lewis), 31. E. Lindholm (J. Gaudreau), 36. Monahan (T. Lewis, Kylington), rozh. náj. J. Gaudreau

Seattle Kraken – Edmonton Oilers 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Gourde (Donato), 11. A. Larsson (McCann, Donskoi), 34. Blackwell (Lind, Sheahan), 36. Wennberg (Oleksiak, Appleton) – 7. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 29. Bouchard (Nugent-Hopkins, Puljujärvi), 52. McDavid (Bouchard, Draisaitl)

TN.CZ

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.