Fotbal

Fantastický Schick, bombarďák. Český útočník uhranul fotbalové ikony

Fenomenální, neskutečný. Takové přívlastky dostává český útočník Patrik Schick po svém parádním představení v Bundeslize, kde nastřílel čtyři góly Fürthu. K jeho mimořádnému výkonu se vyjádřily i další české fotbalové osobnosti.

"Je to bombarďák. Čtyři góly, to je rarita. Je to obrovské vyznamenání. Neznám z české ligy nikoho, kdo by dal v podobné soutěži čtyři góly jako on," prohlásil nadšený fotbalový internacionál Ladislav Vízek. 

V Bundeslize z českých fotbalistů naposledy vsítil hattrick Martin Fenin, který v roce 2008 zařídil Frankfurtu výhru 3:0 proti Herthě Berlín. To Patrik Schick navrch přidal ještě čtvrtý gól a to celé za 27 minut. Leverkusen tak díky jeho fenomenálnímu výkonu porazil Fürth 7:1.

"Je to fantastické. Hrozně hezky se na to kouká a poslouchá se to. Bundesliga patří mezi nejprestižnější ligy na světe a pokud se v ní český útočník takto prosadí, tak je to obrovský úspěch pro český fotbal," dodává Pavel Kuka, který v německé lize hrával za Kaiserslautern, Norimberk a Stuttgart.

Související obsah

​Díky čtyřem gólům se Patrik Schick také posunul na druhé místo v tabulce střelců, na svém kontě má 12 branek. "Vyzrál jako člověk i jako hráč a prokazuje instinkt zabijáka. Malinko bych ho přirovnal k Haalandovi, Haaland je sice robustnější, ale Páťa je zase inteligentnější a dokáže číst myšlenky ostatních hráčů. Navíc si troufám říct, že pokud Haaland nepůjde do Bayernu, tak by Patrik Schick mohl být nástupcem Lewandowského v Bayernu," přidává zajímavý pohled trenér František Straka.

Jak unikátní počin to je, potvrdil i fotbalista Václav Kadlec, který Bundesligu okusil za Frankfurt: "Je to nádhera, Patrik ty kvality na to má, navíc to dokázal takhle rychle. Takže moc pěkný. Sice hráli s Fürthem a hráli doma, ale to neznamená, že to není skvělý počin. Hlavně Patrik má kvality na to, aby střílel góly i v jiných zápasech."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události