Fotbal

Další skandál v Serii A. Prezident klubu míří do vězení za údajné podvody

Další skandál v Serii A. Prezident klubu míří do vězení za údajné podvody
Prezident Sampdorie Janov Massimo Ferrero Zdroj: Profimedia

Prezident Sampdorie Janov Massimo Ferrero byl v pondělí zatčen za údajné finanční podvody, které ale nijak nesouvisí s italským fotbalovým klubem. Kromě něj podléhá vyšetřování ještě pět dalších lidí, kteří byli zatím umístěni do domácího vězení. Patří mezi ně i Ferrerova dcera.

S informací o Ferrerově zatčení přišel jako první italský server Ansa, který tvrdí, že byl Ferrero převezen do vězení v ranních hodinách. Sedmdesátiletý filmový producent byl zatčen za údajné korporátní zločiny, které se měly týkat obchodní sféry a falešného bankrotu. 

Související obsah

​Ferrero, který klub vlastní od roku 2014, poskytl předevčírem rozhovor novinám la Repubblica, ve kterém řekl, že je unavený a hledá investory, kteří by mohli klub koupit. "Po osmi letech odříkání, vášně, tvrdé práce a osobních útoků začínám být unavený. Budu pro Sampdorii i nadále dělat to nejlepší, ale pokud se najdou kupci ochotní klub získat, představte mi je. Jsem připraven je vyslechnout za předpokladu, že klub adekvátně ocení."

Uplynuly dva dny a na Massima Ferrera spadla klec.

Problémy se zákonem má v Itálii také Juventus, který si v neděli poradil s FC Janov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Smíšenou čtyřhru na Australian Open vyhráli Mladenovičová a Dodig

První grandslam sezony opanovala ve smíšené čtyřhře dvojice Kristina Mladenovičová a Ivan Dodig. Ti ve finále porazili australský pár Fourlisová-Kubler 2:0 na sety a mohli se na Australian Open radovat z titulu.

Krátká zpráva

Výsledky nočních zápasů NBA

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 105:87, Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 124:115

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonaly Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.