LM na Nova Sport: Souboj gigantů, do hry jde i Messi. Lipsko bojuje o Evropu

Fotbalová Liga mistrů má před sebou poslední zápasy skupinové fáze. V úterý můžete na stanicích Nova Sport sledovat giganty jako Manchester City, PSG, Atlético Madrid, Real Madrid nebo Inter Milán. Nejzajímavější budou zápasy ve skupině B. Ve speciálním studiu budou jako hosté Kamil Čontofalský a Milan Fukal.

Hned osm duelů se hraje během úterního programu Ligy mistrů. Polovinu z nich můžete sledovat na stanicích Nova Sport 3 a 4. PSG hostí na domácím hřišti Bruggy, které stále hrají o Evropskou ligu. Stejný počet bodů má i Lipsko hrající doma s Manchesterem City. Porto si to rozdá o postup s Atléticem Madrid, Real Madrid hraje o první místo ve skupině s Interem Milán.

Paris Saint-Germain FC – Club Brugge KV (18:45, Nova Sport 4)

Pařížský klub má jisté druhé místo a postup do jarní části Ligy mistrů. Je tedy prostor na to, aby si odpočinuli klíčoví hráči, ale PSG by rádo zase uspělo. V lize totiž nevyhrálo již dvakrát v řadě. Naopak Bruggy mohou nadále snít o postupu do Evropské ligy. Musely by ale získat minimálně jeden bod a doufat v zaváhání Lipska s Manchesterem City.

První vzájemný duel se hrál v polovině září a tehdy belgický celek vyválčil na domácí půdě cennou remízu 1:1. Za francouzský celek se trefil záložník Herrera, ale do prvního poločasu stihl vyrovnal Vanaken. Pařížskému celku bude určitě chybět Neymar, který se ošklivě zranil v utkání Ligue 1.

RB Lipsko – Manchester City (18:45, Nova Sport 3)

O postup alespoň do Evropské ligy usiluje také Lipsko, které je na tom tabulkově lépe než Bruggy. Trápící se německý celek to ale nebude mít jednoduché, proti bude stát elitní anglický celek z Manchesteru. Nepomůžou ani fanoušci, protože v Německu jsou opět přísná opatření a stadion bude prázdný.

První vzájemný zápas nabídl naprosto neuvěřitelnou podívanou, která nabídla devět vstřelených branek. Tehdy v září zvítězil Manchester City 6:3 a za hosty se hattrickem blýskl Nkunku. Za domácí se prosadilo pět různých střelců, šestá branka byla vlastní. Lipsku se nedaří ani v Bundeslize, naposledy padlo s Unionem Berlín.